מנהל בי"ס זורק אבנים

מנהל בי"ס זורק אבנים

19.05.21 - 20:51 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

משרד החינוך הודיע הבוקר (ד') כי הבדיקה שבה החל בנוגע למנהל בית ספר מרעננה שתועד כשהוא מיידה אבנים לעבר תושבים ערבים בלוד - עדיין מתנהלת, כך מפרסם דה מרקר.

כפי שפורסם ברשת ב', מנהל חטיבת ביניים בבית הספר המדעי-תורני כפר בתיה ברעננה, תועד מיידה אבנים לעבר ערבים בלוד. המנהל, שגיא רוזנבאום, הודה במעשים ובהודעה שהעביר לקבוצת הורים כתב כי הגיע כדי לסייע למשפחה יהודית שהותקפה בביתה, ואז נקלע לאירוע של זריקת אבנים. "המציאות שנקלעתי אליה היתה טעות בשיקול הדעת, ובדיעבד לא הייתי צריך כמנהיג חינוך וכאישר ציבור לנסוע למקום מורכב כזה. אני קורא לכולם בימים טעונים כאלו לשמור על החוק ועל כבוד האדם ולהימנע מכניסה למצבים מסוכנים ומורכבים, ובשום אופן לא לקחת את החוק לידיים". 

שר החינוך, יואב גלנט, לא הגיב לדברים. גלנט התייחס להתפרעויות בחשבון הטוויטר שלו ביום שבת וכתב: "כל פורע חוק ששרף, פגע, זרק אבן או ניסה לעשות לינץ' - צריך לעמוד בדין בבית המשפט ולאחר מכן להישלח אל הכלא", אך כאמור לא התייחס עד כה לסרטון שבו תועד המנהל.

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, קרא לשר החינוך לזמן את מנהל בית הספר ברעננה לשימוע לפני פיטורים, וכתב לו: "אדם שעוסק בחינוך הדור הבא ואמור לשמש דוגמה לתלמידיו, אינו יכול לקחת חלק באירועים אלימים שכאלה".

במקרים קודמים, משרד החינוך מיהר לפעול בנחרצות: רק בינואר השנה, איים גלנט להטיל סנקציות על מנהלי בתי ספר שיזמינו ארגוני שמאל למוסדותיהם. זאת, לאחר שמנכ"ל ארגון בצלם חגי אלעד הוזמן לשוחח עם תלמידי כיתה י"ב בבית הספר הריאלי בחיפה.

גלנט פעל מיד כשנודע לו שבית הספר זימן את אלעד לשיחה מול התלמידים והורה לבטל את המפגש. הוא זימן את מנהלי בתי הספר לשימוע אצל מנהל מחוז צפון של המשרד. בית הספר פנה למשרד החינוך ושאל מה הבסיס החוקי לביטול המפגש, וכשלא נענה קיים אותו בכל זאת. בתגובה גלנט גינה את מנהלי בתי הספר, והורה לערוך להם שימוע בפני מנכ"ל משרד החינוך.
שר החינוך יואב גלנט הדס פרוש

ב-2019, כאשר סייעת בגן ילדים תיעדה את עצמה מסירה את תמונתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מקיר הלאום בגן - שר החינוך באותה תקופה, רפי פרץ, הורה למשרד החינוך לאתר ולזמן את הסייעת לבירור במשרד. זאת, אף שאין שום חוק, תקנות או הנחיות של משרד החינוך שמחייבות להציג את תמונת ראש הממשלה בגני ילדים.

הסייעת, אוסנת חגי, אמרה אז: "בתור אשת חינוך, אדם שמואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים לא יכול לשמש דוגמה לילדים". פרץ נזף אז בסייעת בחשבון הטוויטר שלו, ואמר כי הוא "רואה בחומרה רבה את מעשיה של הגננת בסרטון. משרד החינוך פועל על מנת לאתרה בהקדם ולזמנה לבירור". בעקבות המקרה, הסייעת התפטרה מעבודתה בגן. 

ב-2014 גיבה משרד החינוך את רשת אורט, שהחליטה לפטר את מורה התיכון אדם ורטה, לאחר שתלמידה שלו התלוננה על כך שהשמיע דעות שמאלניות בכיתה.

הוסיפי תגובה