חרם על תוצרת צרפת

חרם על תוצרת צרפת

27.10.20 - 19:31 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

המוסלמים ברחבי העולם יוצאים בחרם על מוצרים צרפתיים בעקבות האיורים של הנביא מוחמד, וגם לאור הכרזתו המתמשכת של נשיא צרפת, עמנואל מקרון, במאבק נגד המוסלמים בארצו. גם נשיא טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן, הכריז על חרם עממי נגד מוצרים צרפתיים וקרא לתושבי ארצו שלא לרכוש מותגים ומוצרים מתוצרתה של צרפת.

בישראל היום דווח שארדואן אמר את הדברים בטקס לציון פתיחת שבוע אירועי תרבות במרכז תרבות אסלאמי בבירה אנקרה, ואמר: "כמו שהם אומרים 'אל תקנו מוצרים טורקיים' בצרפת, אני אומר לכם כאן, אל תקנו מוצרים צרפתיים. פשוט אל תקנו מהם". 

 

( צילום: gettyimages)

בכווית, חלק מחנויות הכלבו הגדלות הסירו מוצרי שיער ואיפור צרפתיים מהמדפים בשל "עלבונות חוזרים" נגד מוחמד. בוואלה דווח כי ב-2019 הסתכם היבוא של כווית מצרפת ב-225 מיליון דינארים. שר החוץ של הנסיכות, שנפגש עם שגריר צרפת, גינה את רצח המורה סמואל פאטי כפשע מזעזע, אך הדגיש שיש להימנע מהערות רשמיות ופוליטיות הפוגעות בדת. אלו, לדבריו, שצוטטו על ידי משרד החוץ של כווית, "מלבות שנאה, עוינות וגזענות".

בערב הסעודית, הכלכלה הגדולה ביותר בעולם הערבי, האשטג הקורא להחרמת רשת הסופרמרקטים הצרפתית "קרפור" היה השני בפופולריות שלו.

משרד החוץ בצרפת אמר כי יש קריאות להחרמת מוצרים צרפתיים, במיוחד מוצרי מזון, בכמה מדינות במזרח התיכון, בנוסף לקריאה להפגנות נגד צרפת במחאה על הקריקטורות של מוחמד הנתפסות כחילול הקודש באסלאם. "הקריאות האלו לחרם הן חסרות בסיס והן צריכות להיפסק", אמרו במשרד החוץ הצרפתי.

הוסיפי תגובה