אמא מחרימה מהירושה

אמא מחרימה מהירושה

19.10.20 - 10:12 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

האם אמא שלי יכולה להחליט לא לתת לי חלק מהירושה של אבי שנפטר ולחלק באופן לא שווה בין כולם?

תשובה: 

חלוקת הירושה נקבעה עלי יד אללה תעאלה ואין לאף אחד זכות לקבוע מה וכמה מגיע ליורשים, כי הכל ברור ונקבע על ידי אללה, על כך מה שהאימא רוצה לעשות הינו חטא גדול וגזילת הזכות של היורש! החובה הוא לחלק את הירושה בדיוק כפי שהשריעה האסלאמית אומרת.

חלוקת ירושה לכל היורשים

2 תגובות

ואם בזמן החיים ההורים נתנו לילדים מסוימים יותר כגון השכלה וכסף המסתכמים לכדי מליונים ולשאר הילדים לא נתנו כלום כי פשוט היו קטנים מדי, האם אז מותר לתת את הירושה רק אך ורק לקטנים ואת הגדולים לא לתת להם כלום מהירושה?

כשהאדם נפטר כל רכושו הולך ליורשיו, ואסור ואי אפשר למנוע יורש מהירושה אפילו לא דרך צוואה, כי היורש זכותו שמורה לו, וזה לא קשור כמה הוא קיבל מהנפטר בחייו.

דבר שני, הסעיף הזה חוזר לדין של החלוקה השווה בין הילדים, זאת אומרת האם חובה על ההורה לעשות חלוקה שווה בין הילדים במתן מתנות וכו'? יש מחלוקת לגבי זה, אבל הפאתווה שאנו נותנים הוא שחובה להשוות בין הילדים, כשהורה נותן לילד אחד כסף הוא אמור לתת גם לאחרים כמו שנתן לו וכן הלאה. אבל יש מצבים חריגים שניתן לתת בהם לאחד או לחלק מהילדים יותר מאשר האחרים ולא חובה להשוות ביניהם, וזה מצבים כמו שאחד מהילדים חולה וזקוק לעזרה, או בחובות וכו'.. אז פה ההורה נותן לא כי הוא לא רוצה להשוות בין הילדים אלא כי נוצר מצב שאחד מהם או חלק מהם חייב עזרה, ובמצב כזה מותר לתת לנזקק מהם יותר. אז במצב שהילדים היו צריכים ללמוד וההורים עזרו להם אין בעיה עם זה, אבל אני לא מבין איך זה מגיע למיליונים? אם זה מעבר למה שהילד היה צריך כעזרה אז ההורה צריך להשוות ולתת גם לאחרים. ובלי קשר כשהילדים הקטנים יגדלו ההורים צריכים לספק להם כמה שאפשר כמו מה שסיפקו לילדים הבוגרים בהשכלה או חלוקת אדמה לבניה במידה ונתנו למבוגרים וכו'

הוסיפי תגובה