התרחשות באמצע נמאז

התרחשות באמצע נמאז

24.09.20 - 08:23 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

סלאמועליכום..

מה יעשה מי שהתבטל לו אמדז (وضوء) באמצע שהוא מתפלל עם האימאם (לדוגמה: אם אני עושה במסגד עם האימאם ג'ומעה נמאז ומתבטל לי, מה אני צריך לעשות? ) ומה האימאם צריך לעשות במקרה שמתבטל לו האמדז באמצע שהוא מוביל את התפילה?

תשובה: 

ועליכום א סלאם,

אם האמדז/וודוא התבטל בלי כוונה ובלי שליטה בפתאומיות אז יש שתי אפשרויות:

1. ללכת ישר למקום של הטהרה ולחדש את הטהרה מיד, בלי לדבר עם אף אחד ובלי לעשות מעשה הסותר את התפילה, ללכת ישר לחדש את הטהרה ולחזור למסגד לשורה הכי קרובה שיש, ואז להיכנס לתפילה מהמקום שהוא יצא ממנו, וימשיך עד שישיג את האימאם, או אם האימאם יסיים לפני שישיג אותו אז הוא ימשיך לבד עד שיסיים.. וזה במידה והאימאם עדיין לא סיים את התפילה עד שהוא חזר למסגד, אבל אם האימאם סיים את התפילה הוא יתחיל מחדש את התפילה.

2. אפשרות שניה היא לחדש את הטהרה ולהתחיל מחדש את התפילה אחרי שיחזור למסגד בכך שייכנס עם האימאם (במידה והאימאם עדיין לא סיים) ויעשה רגיל עם האימאם ויקום להשלים מה שפספס אחרי שהאימאם יסיים. או שאם האימאם כבר סיים הוא יתחיל מחדש לבדו.

במידה והטהרה של האימאם מתבטלת בלי כוונה ובלי שליטה אז מי שעומד מאחוריו יחליף אותו, בכך שהאימאם יסמן לו להיכנס, ואז האימאם יילך לחדש את הטהרה והמחליף ימשיך מהמקום שהאימאם יצא ממנו.

טהרה

1 תגובה

הוסיפי תגובה