דיסני: ביסקסואלית בסדרת אנימציה

דיסני: ביסקסואלית בסדרת אנימציה

21.08.20 - 15:00 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

הומואים, לסביות ודו-מיניים בסדרות אנימציה שהילדים שלכם צופים בהן: בפעם הראשונה בתולדות ערוץ הטלוויזיה של דיסני הוצגה דמות ביסקסואלית (נמשך לשני המינים; דו-מיני). הדמות היא לוז נוצאדה בת ה-14, הגיבורה הראשית של סדרת האנימציה "בית הינשוף". בפרק ששודר בארצות הברית, לוז הולכת לנשף סיום בית הספר עם חברתה אמיטי, לאחר שבפרקים הקודמים נרמז כי בין השתיים מתפתח קשר רומנטי.

 

לוז ואמיטי, "בית הינשוף"(צילום: ערוץ דיסני)

יוצרת הסדרה, דנה טארס, אישרה כי לוז אכן ביסקסואלית: "אני ביסקסואלית! רציתי לכתוב דמות ביסקסואלית". לדבריה, "כשהתחלנו לעבוד נאמר לי על ידי מישהו בכיר מדיסני שלא אוכל להציג שום צורה של מערכת יחסים חד-מינית או ביסקסואלית בערוץ. למזלי, העקשנות שלי השתלמה ועכשיו, בהנהגה הנוכחית של דיסני, יש לי תמיכה ענקית". כך דווח באתר ynet.

"בית הינשוף" עלתה לאוויר בארה"ב בינואר 2020 והגיעה לישראל ביולי האחרון, ומספרת את סיפורה של לוז, אמריקנית בת 14, שנקלעת לעולם מקביל שבו היא מנסה להפוך למכשפה. הסדרה היא חלק מגל סדרות וסרטי אנימציה לילדים המבקשים לחשוף את הצופים הצעירים שלהם למגוון רחב של ייצוגים מיניים על המסך. ב-2019 הוצגו נישואים חד-מיניים בפתיחת העונה ה-22 של הסדרה "ארתור", ב-2017 הסדרה "סטאר נגד כוחות הרשע" הייתה לסדרת דיסני הראשונה שהציגה נשיקה חד-מינית, ובחודש מאי האחרון חברת פיקסאר הוציאה סרט קצר בדיסני+ עם דמות חד-מינית כגיבורה הראשי.

בתגובה לפרסום אמר שייח' נורדין שובש: "חשוב שהורים יפקחו עין ויהיו בעניינים לגבי מה שהילדים שלהם עושים ורואים. חשוב מאוד גם שהורה יעשה שיחות עמוקות עם הילדים, ולפי גיל הילד להסביר את הדברים שעומדים מאחורי הדברים, ולא רק לדעת להגיד "חראם", "אסור", "תיכנס לגיהינום". מוטל על ההורה לתת בסיס של חינוך נכון לילד שלו כדי שיידע להתמודד בצורה נכונה עם העולם כשיגדל כי אי אפשר למנוע מהילד חשיפה לכל הדברים השונים".

הוסיפי תגובה