'להיות באירוע היסטורי'

'להיות באירוע היסטורי'

26.07.20 - 18:36 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

ביום שישי האחרון התקיימה תפילת שישי ראשונה במסגד איה סופיה באיסטנבול, לאחר 86 שנים שבהן שימש המבנה כמוזיאון. ההתרגשות לפני ואחרי התפילה הייתה גדולה ומאות אלפי אנשים פקדו וממשיכים לפקוד את המקום. המסגד פתוח כעת לתפילות. תושבת כפר כמא, נורה לאוז, יחד עם בעלה זכריה ובני משפחתה נמצאים באיסטנבול ומעבירים לנו קצת מטעם החווייה ההיסטורית המתרחשת שם:

מאת: נורה לאוז, איסטנבול

"זה כל כך מרגש להיות פה באזור ליד מסגד איה סופיה ולהיות חלק מאירוע היסטורי.. להרגיש חלק מהאומה האסלאמית.. הרגשה של חג. אנשים פשוט לא מפסיקים להגיע. אלפי אנשים הגיעו עוד ביום חמישי והעבירו את הלילה ברחבה של איה סופיה ומסגד סולטאן אחמד כדי לתפוס מקום בשורות הראשונות בתפילת יום שישי.

בתור מוסלמית זאת חוויה מדהימה להיות במדינה מוסלמית, לראות את הגאווה וההתרגשות של הטורקים. צעירים ומבוגרים, אנשים מוגבלי יכולת, כולם באו להתפלל ולשמוח. כל האזור התמלא והסימטאות מסביב היו מלאות אנשים. הרכבות נסגרו מרוב עומס, ורק אחרי שלושה ימים, ביום ראשון, חזרו לעבוד.

אפילו עכשיו ביום ראשון אנשים מחכים בתור מעל שעתיים כדי להיכנס לראשונה למסגד. הוואקף ועיריית איסטנבול מחלקים מים קרים בחינם כדי להקל קצת על הממתינים".

המבקרים הרבים פוקדים את המסגד כדי להתפלל ולהתרשם, ובין היתר מבקרים גם בקבריהם של הסולטאן הכובש - מוחמד אל פאתח" (מהמט השני) והסולטאן עבד אל חמיד השני. הנשיא הטורקי, רג'פ טייב ארדואן, שהשתתף בתפילת שישי הראשונה התרגש מהחווייה והעלה לאינסטגרם תמונות שלו בתוך המסגד.

1 תגובה

الله اكبر ولله الحمد
اللهم احفظ عبدك الطيب رجب.

הוסיפי תגובה