מותר הסרה בלייזר?

מותר הסרה בלייזר?

03.07.20 - 17:27 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

סלאם עליכום, מה הדעה באסלאם בנוגע להסרת שיער בלייזר? הרי זה הורס את תאי הזקיק של השערה מה שמונע צמיחה מחדש של השיער. האם יש בזה חטא?

תודה

תשובה: 

ועליכום א-סלאם

כל הגוף של האישה עאוורה, חוץ מפניה וכפות ידייה, וגם בפני נשים אחרות ישנה הגבלה עד כמה מותר לה לחשוף ולהראות מהגוף שלה! ובימינו יש הרבה אלטרנטיבות להסרת שיער מהגוף, בין אם זה דרך גילוח, שעווה, או שימוש בלייזר.. 

שימוש בלייזר כאמצעי להסרת שיער הוא אמצעי מותר כל עוד אין בזה פגיעה ונזק בריאותי! אולם האם מותר לאישה לעשות את הטיפול בלייזר אצל מישהי אחרת ולא בעצמה?

מותר לאישה מוסלמית לעבור טיפול הסרת שיער בלייזר אצל אישה מוסלמית אחרת, אבל אסור לה לחשוף את האיברים המוצנעים שלה, כי חשיפת האיברים המוצנעים הם אך ורק במקרים חריגים וממש הכרחיים! לכן באופן כללי במצב רגיל אסור לאישה לחשוף את איבריה המוצנעים, ועליה לעשות את הסרת השיער מאותם אזורים בעצמה!

אולם לעתים ישנם מקרים בהם אישה הסובלת ממגבלה פיזית כלשהי, שלא מאפשרת לה גישה למקומות הללו, ולה מותר לעשות טיפול לייזר אצל אישה מוסלמית גם באיברים המוצנעים.

באם האישה נמצאת במצב רגיל אסור בתכלית האיסור הסרת שיער אצל נשים אחרות (שאינן הן עצמן) באיברים המוצנעים.

כללי

3 תגובות

תגובה מנותקת וחסרת אחריות. הסרת שיער הוא תהליך שצריך לעשות מי שהוכשר לכך לא כל אחד יכול לעשות את זה. אם מותר לחשוף איברים מוצנעים רק במקרים חריגים והסרת שיער היא לא מקרה חריג אז חייבים להימנע מזה וחייבים לומר זה בצורה ברורה.

הוסיפי תגובה