בעלת שתי ההגירות

בעלת שתי ההגירות

02.05.20 - 00:17 מאת: אדיגה ביסמן

אסמא בינת עומייס בעלת שתי ההגירות

אסמאא' בינת' עומאייס הייתה אחת המתאסלמות הראשונות, הייתה נשואה לג'עפר בן אבי טאליב , ולאחר מותו התחתנה עם אבו בכר, לאחר מותו של אבו בכר התחתנה עם עבד רחמאן בן עאווף, ולאחר מותו של זה התחתנה עם עלי איבן טאליב..
כשהנביא מוחמד עליו השלום והברכה עלה לרגל לחג', אסמאא כה התהלבה מביצוע החג' עד כי לא נרתעה מכך שהיא בשליש האחרון להריונה. אסמאא' כך מסופר הייתה אשה דעתנית וחזקה.
הנביא אמר לאסמאא' שתעשה את מצוות החג' ללא הטוואף וכי אמר לה לומר את הדועאא:"אללה הוא אלוהיי ואיני עושה לו שותפים اللهُ اللهُ ربِّي لا أُشرِكُ به شيئًا

דועאא זה כיום נאמר בבתיהם של מוסלמים מסביב לעולם.

סיפור נוסף על אסמאא' הוא כי באחד המפגשים עם עומאר איבן אל חטאב אמר לה : אנו הקדמנו אתכם בהגירה לאל מדינה, ולכן יותר ראויים לנביא מכם.
אמרה לו אסמאא לא נכון, וואללה אל עז'ים , אתם לא ראויים יותר ואין לכם זכות גדולה יותר מאשר לנו. אתם הייתם עם הנביא, הוא היה מאכיל את הרעב שביניכם, ומלמד את הבור בעת שאנו היינו באתיופיה וכל זאת עבור אללה ונביאו.
ואמרה כי היא נשבעת כי היא לא תאכל ולא תשתה, עד שתספר על כך לנביא עליו השלום והברכה. וכשסיפרה לנביא על כך, אמר לה, כי זה לא נכון, ואין הם ראויים יותר, והם (עומאר והיתר) עשו הגירה בזמן שאתם עשיתם שתי הגירות"

הוסיפי תגובה