כך תקבל את פני רמדאן

כך תקבל את פני רמדאן

23.04.20 - 17:51 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

* להרבות בדועאא לאללה שתזכה להגיע לחודש הרמדאן, וגם שתהיה בריא וחרוץ בחודש הזה.

* להודות לאללה בהשתחוות - "סג'דת שוקור" - אחרי שזכית להגיע לחודש המבורך.

* לשמוח להגעתו של רמדאן. הנביא היה מבשר על החודש בשמחה ואומר: הגיע רמדאן המבורך שבו אללה הטיל עליכם את הצום, בחודש זה נפתחים שערי השמיים וננעלים שערי גהנום ונקשרים השטנים המורדים (א-נסאאי).

* לעשות חשבון נפש - "תאוובה" - על החטאים שעברו ולנקות את הלב, ולהתרחק מחטאים בעתיד. וכי הדבר הכי מתבקש בחודש הזה הוא לב נקי, ובלי לב כזה הרבה מהטוב יחמוק ממך ברמדאן.

* לקבוע כוונה בלב שהולכים לנצל כמה שאפשר בחודש הזה כדי לצבור "חסנאת" במעשים כנים, אללה אומר: {فَلَوْ صَدَقُوا اللَّهَ لَكَانَ خَيْرًا لَّهُمْ} (سورة محمد, 21); [מוטב כי יהיו כנים עם אללה] (מוחמד, 21)

* להכין תכנית יומית לרמדאן. כולנו מתכננים תכניות לחיים, ומן הראוי שנתכנן גם לרמדאן כדי לא לפספס את הברכות שאללה מרעיף על המאמינים בחודש זה.

* רמדאן הוא חודש הקוראן: הכן תכנית יומית לקריאת הספר המבורך, כמה עמודים אתה מתכנן כל יום (עדיף לקרוא גם עם ספר פירושים - "תפסיר"). זכור שכל יום שעובר על המוסלמי מבלי שיסתכל לפחות על מילה מהקוראן נחשב ליום שחור.

* לדעת את החוקים הקשורים לצום: המאמין האמיתי נוהג לפי ידע ולא השערות וניחושים. לדוגמא, יש אנשים כאשר יש להם מבחן גדול וחשוב ברמדאן נותנים לעצמם פאתווה ואוכלים, בטענה של "כדי להיות מרוכזים.." ואחרי זה שואלים את השייח ומתברר להם שהם "אכלו אותה".

* לתת צדקה או זכאת לעניים כדי שגם הם ייכנסו לחודש הזה עם ראש מורם.

(חלק מהתוכן לקוח מהספר: צעדים לגני העדן בחודש הרחמים, צבאח אבו אל פילאת)

הוסיפי תגובה