יפים יותר כל פעם

יפים יותר כל פעם

19.10.19 - 18:45 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

תרגום חדית'ים לעברית עם הסבר קצר ופרשנות: החדית' החמישי:

הצחאבי אנס אבן מאלק סיפר שהנביא מוחמד - עליו התפילות והשלום - אמר: ((בגן עדן קיים שוק אשר אנשים יפקדו כל יום שישי. הרוח הצפונית תִּנְשׁוֹב ותפיץ ניחוח על פניהם ובגדיהם והם יהפכו לטובים ויפים יותר. הם יחזרו למשפחותיהם [מהשוק], אשר גם הפכו להיות טובים ויפים יותר [כתוצאה מהרוח שנשבה והפיצה רוח על פניהם]. אלה [משפחותיהם] יגידו להם: אנחנו נשבעים באללה, כי הפכתם ליפים וטובים יותר מאז הפעם האחרונה שראינו אתכם. והם יענו: אנו נשבעים באללה שגם אתם הפכתם ליפים וטובים יותר מאז הפעם האחרונה שראינו אתכם)).

(צחיח מוסלם).

 

פרשנות: 

1. בזאר/שוק בגן עדן: מקום מפגש, בו הכל יהיה זמין וחינם. 

2. החדית' מזכיר כי ההיאספות בשוק והמפגש בין האנשים יקרה ביום שישי, הכוונה לכך שאנשים יפגשו שם לזמן השווה לזה של המפגש בימי שישי בחיי העולם. 

3. הייחודיות של גן העדן הוא שהאנשים יהפכו להיות יפים יותר ככל שהזמן עובר, בשונה מהעולם הזה, שבו אנחנו מזדקנים עם הזמן.

عن أنس بن مالك أن رسول الله صلى الله عليه وسلم قال: ((إن في الجنة لسوقا يأتونها كل جمعة فتهب ريح الشمال فتحثو في وجوههم وثيابهم فيزدادون حسنا وجمالا فيرجعون إلى أهليهم وقد ازدادوا حسنا وجمالا فيقول لهم أهلوهم والله لقد ازددتم بعدنا حسنا وجمالا. فيقولون وأنتم والله لقد ازددتم بعدنا حسنا وجمالا)). (صحيح مسلم)

3 תגובות

האם בתפסיר לחדית סחיח אל מוסלים, כרך "ספר המחזור" מס 525 ישנה פסיקה מטעם המלומד אל-נאוואעווי לגבי התרת יחסי-אישות עם בעלי חיים?

"מלווינו (של הנביא) אמרו, שאם ראש הפין ביצע חדירה אל פי-הטבעת של אישה, או אל פי-הטבעת של גבר, או אל הנרתיק של בהמה או אל פי-הטבעת שלה, יש צורך לשטוף (את האיבר) בין אם זו [/זה] שחדרו אליה היא חיה או מתה, צעיר/ה או זקן/ה, בין אם זה היה נעשה במכוון או בהיסח-הדעת ("בטעות") ובין אם זה נעשה ברצון או באונס. אם אישה מחדירה (לנרתיק שלה) פין של בעלי חיים היא חייבת להתרחץ ואם היא מחדירה פין כרות/קטוע (ד'אקארן מק'טועהה thakaran maktu'aan) עליה להתרחץ."

המלומד אל-נוואווי אינו מותיר יחסי-אישות עם בעלי חיים, והאסלאם בכללי אינו מותיר זאת בכלל! פה המלומד הנוואווי בסך הכל הזכיר אפשרויות שיכולות להתרחש על ידי אנשים (גם אם הם דברים אסורים) ומה הדין של אותם הדברים במידה וזה קרה. למשל אם נשאל "האם מי שמקיים יחסי מין אנאליים עם אשתו מחייבים מקלחת היטהרות כמו בחדירה רגילה?" האם זה אומר שיחסי מין אנאליים מותרים? כמובן שלא, אבל בכל מצב גם אם זה מצב אסור צריך שתהיה תשובה, בגלל זה חכמי הדת נהגו להזכיר גם דברים "מוזרים".

הוסיפי תגובה