האם להביא כלב לילדה?

האם להביא כלב לילדה?

05.10.19 - 12:25 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

סלאם..

יש לי ילדה שלא מפסיקה לבקש שנקנה לה כלב, ממש ממררת בבכי כל יום שהיא רוצה לגדל כלב קטן שתוכל לצאת ולהסתובב איתו. אני יודעת שזה חראם ואני מסבירה לה שלא יכנסו אלינו מלאכים ולא ישמרו עלינו ושאלוהים יכעס עלינו, אני כבר לא יודעת מה להגיד לה כדי שתפסיק לבקש. איך אוכל להסביר לה יותר טוב שזה אסור?

תשובה: 

ועלייכום א-סלאם,

יכול להיות שילדים אינם מבינים בדיוק בגיל קטן מאוד את משמעות ה"חראם", היות והם עדיין אינם מפותחים מספיק על מנת לתפוס באופן מלא את רעיון העונש והשכר.

חשוב להציב גבולות לילדים ולהעביר להם את המסר כי ההורים הם הסמכות בבית, בנוסף אסור לתת לילדים להרגיש כי באמצעות בכי הם יוכלו להשיג הכל, שכן העולם לא בנוי כך. (כמובן לא כל בכי הוא מניפולציה ולעתים מדובר בקריאה לעזרה)

לא ציינת בת כמה היא, או אם היא בת יחידה? או האם היא אחות קטנה בין אחים גדולים בהרבה? לעתים ילדים חשים בדידות בעולם של מבוגרים כאשר הם לבד. לעתים גם כשיש אחים בני גיל קרוב הם חשים בדידות, זה טוב שאינכם מביאים כלב לבית שכן כפי שציינת זה אסור ומונע מהמלאכים להיכנס לבית.

ניתן לשקול להביא חתול בעל אופי כלבי. ישנם חתולים רבים המחפשים בבתים בבתי אומנה בהם תוכלו לשמוע על האופי של החתול, או לשקול להביא גזע שידוע כבעל אופי "כלבי" למשל: חתול אוריינטלי, חתול אבסיני, חתול מיין קון, חתול דבון רקס, חתול סיאמי וחתולי ספינקס, כל אלו ידועים באופיים הכלבי. כמובן שתמיד עדיף להציל חתול ולא לרכוש, וכשיוצרים קשר עם בתי אומנה ניתן גם לקבל מושג על האופי של החתול כשהוא בוגר (מעל גיל חצי שנה).

אללאהו אעלם.

יחסים ומשפחה

הוסיפי תגובה