מירוץ לילי בכפר?

מירוץ לילי בכפר?

08.09.19 - 09:35 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

האם מותר לקיים ריצה משותפת בלילה בין גברים לנשים? ואם כן, מה הכללים שחלים על הגברים ומה הכללים שחלים על הנשים. האם צריכה להיות הפרדה בריצה כזאת? ואם יש הפרדה מה כללי הלבוש המקובלים. השאלה נשאלת בעקבות כוונה של המועצה לעשות בכפר מירוץ לילה.

תשובה: 

לפי הדת אסור שאישה תרוץ ללא מטפחת ולבוש הולם, ואם זה עם לבוש הולם - אז זה חייב להתבצע הרחק מעיניהם של הגברים.

ולפי הדת חראם וחראם וחראם שאישה וגבר ירוצו ביחד מעורבבים!

ולפי ה"חאבזה" - נימוסים צ'רקסיים - אישה חייבת ללבוש צנוע גם. וזה לא מהחאבזה שלנו שגברים ונשים ישחקו ביחד או יעשו פעילויות ספורט גופניות ביחד.. תמיד בחאבזה האישה היא צנועה ומכובדת.

אנו מבינים את הרצון לקדם גם את חיי הלילה בכפר מבחינה תיירותית וחברתית, אבל אפשר לעשות זאת בלי לוותר על הערכים האסלאמיים והאדיגים שלנו או לפגוע בהם! אפשר, למשל, לעשות מקצה ריצה לנשים בנפרד ורחוק מגברים.. ועוד הרבה רעיונות לקיום האירוע מבלי לפגוע בקודים החברתיים שלנו המקובלים.

אללאהו אעלם.

כללי

7 תגובות

מי המומחה פה בענייני חאבזה?
קראתם ספרים על חאבזה?

האם אתם יודעים שחאבזה מתאימה את עצמה לתקופות? לא שזה אומר שכדאי שנשים וגברים ירוצו ביחד, אבל כל פעם אני שם לב שאתם מדברים על חאבזה כאילו אתם מומחים בעניין, תכוונו אותי למקורות

אתה צודק שהחאבזה מתאימה את עצמה לתקופות, אבל האם זה אומר שזה נכון להסכים לזה תמיד?

ואנחנו לא מומחים לחאבזה, ולא יודעים יותר ממה שצ'רקסי ממוצע יודע על חאבזה.. אבל תשים לב שאנחנו כשמזכירים חאבזה אנחנו מדברים על הדברים המוסכמים בחאבזה, ולא נכנסים לפרטי פרטים שונים של החאבזה, כי זה לא תפקידנו ולא המומחיות שלנו.. אבל אנו מזכירים למשל שמהחאבזה לדוגמה הצניעות של האישה, אז תבנה על זה כל דבר, לא משנה באיזה תקופה אתה נמצא..

אם נגיד שהחאבזה משתנה ועכשיו אין צניעות לנשים והחאבזה זה ללבוש מיני אז זה לא החאבזה שהייתה לצ'רקסים בעבר, ולזה גם אנו לא צריכים להסכים כמוסלמים וגם כצ'רקסי שרוצה לשמר את החאבזה, הרי מה זה לשמר את החאבזה? זה לשמר משהו שיש לך או היה לך ולא משהו שמשתנה כל תקופה איך שזה בא..

חאבזה זה דת או אדולוגיה או תרבות וכל זה דת של דרך ישנה של צ'רקסים, ויש דברים לא אנושים , אבל הכוונה פו זה דרך האיסלאמי ולא החאזה, אני לא יודע על מה אתה מתעצבן,רק שאתה יוצא מאסלם אם אתה זורק אותו ולוקח את חאבזה כדרך ודת

במקרה הזה לא צריך להיות גאון בשביל להבין שזה פסול.
ולא צריך שום ספר חאבזה.
רק היגיון בריא ומסורת שקיימת בכפר.
לא צריך לזלזל בכל דבר.

אז מזמין את כולם לחתונות וריקודים. אדיגה חאבזה.
או שנהיינו כמו החרדים? כשרוצים יש חאבזה וכשלא מתאים אז חראם?

לך תחיי כמו האלא שהיו מתפללים לעצים הדת החבזית , אם אתה לא רוצה להיות מוסלמי אף אחד לא מחזיק אותך פשות תשחרר אותנו מהאדולוגיה שלך ומה אתה נכנס לכתוב פוזות לך לאתר שמתאים לך

הוסיפי תגובה