"תבטל מכרז - בוגד"

"תבטל מכרז - בוגד"

14.07.19 - 12:30 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

אלמונים ריססו הלילה (ראשון) כתובת נאצה "תבטל מכרז - בוגד" על קיר הכניסה של בניין המועצה המקומית בכפר כמא.

הכתובת כוונה נגד ראש המועצה, זכריה נאבסו, על רקע מכרז קרקעות לבניית בתים שהתקיים לאחרונה בכפר מטעם מנהל מקרקעי ישראל. על פי טענות של חלק מהתושבים, שביקשו להישאר בעילום שם, משפחה שאינה צ'רקסית זכתה בקרקע ומתכוונת לבנות בית בכפר.

ראש המועצה אמר בתגובה כין אין בסמכותו או בסמכות המועצה לבטל מכרז. "מפזרים מלח ואבק ומספרים שטיות לתושבים, וגורמים להסתה". לשאלה האם תוגש תלונה למשטרה אמר נאבסו: "אני לא פותר את הבעיות שלי דרך גורמי חוץ, ואני לא מתכוון להגיש תלונה, כל הכפר יודע מי הגורמים המתסיסים".

בהודעה שפרסם לתושבים, לפני מספר ימים, כתב נאבסו כי פנה לקרובי המשפחה שזכתה במכרז והסביר להם כי "יש לגלות אחריות ולמנוע מזרים לבנות בחלקות המיועדות לבני היישוב". הוא התחייב כי "זרים לא יבנו ביישוב".

יצויין כי בנוגע לבניית בית על קרקע מטעם המנהל, על פי תשובה שניתנה כאן באתר, "אם הבעלים המקוריים או יורשיהם ידועים יש לפנות אליהם ולבקש אישור קניית האדמה, ולהציע סכום על הקנייה לאדמתם, או שהם יוותרו. אם אין בעלים או יורשים ידועים אפשר גם להשתתף במכרז לקנות אדמה". לקריאת התשובה המלאה >>

5 תגובות

"אני לא פותר את הבעיות שלי דרך גורמי חוץ". מה זה בעיות שלי? זה בעיות של הקהילה. הנה בדיוק הצ'רקסים בדרך להפוך לכפר ערבי. לא בגלל השינוי בצבע העור, בשפה המדוברת או בשמות במשפחה, אלא בהתנהגות הבדלנית שסופה שבעוד 50 שנה יהיו אצלנו חיסולי חשבונות. איזה הזוי שיש מספר לא קטן של שוטרים צ'רקסים ועדיין המשטרה נחשבת גורם זר כאילו כפר כמא היא כפר בסוריה או ירדן.

אדוני ראש המועצה מתסיס בעצמו בכך שלוקח הבעת דעה לגימית כדבר מתסיס. לא ראיתי בהפגנה או באף אחד מהפוסטים בפייסבוק מישהו שקורא לאלימות או ונדליזם ההפך, דרשו צדק בלי התפרעויות והשתמשו בשפה נקייה ומכובדת. אני מאוכזבת שאדיגה ביסמן נותנת במה לתגובה זו. הסבר יחיד שעולה על הדעת הוא שהמעשה הוא של נערים או של גורם מתסיס אחר שדווקא לא היה בלב העניינים ונודע לכל.

בושה שמפרסמים את התגובה הזאת. איפה המצלמות? נהפכנו לדיקטטורה? ראש המועצה מתסיס נגד אנשים שבחרו להביע את הדאגה שלהם לעתיד הכפר. מוזמנים להביא משטרה שתחרוץ את דין הונדליסט בלי הרבה חאקי

מה למדנו מהחוטבה האחרונה? לא להוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה. הייתה הסתייגות שפספסתי לדברים שכן בא לנו לפרסם בפומבי בדף פתוח בפייסבוק ובאתר אינטרנט שכולם יראו?

הוסיפי תגובה