הפסלים חוזרים לסעודיה?

הפסלים חוזרים לסעודיה?

11.07.19 - 22:29 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

הפסלים חוזרים לסעודיה? ועוד בתקופת החג': בימים האחרונים געשו ורעשו הרשתות החברתיות הערביות, בתגובה על תמונות המעידות על הימצאות פסל ענק, הדומה לפסל החירות, בעיר ג'דה שבמערב סעודיה.

ציוצים שונים ב"טוויטר" הביעו את זעמם להופעת הפסל במדינה תחת חותם '' פסל החירות'', וחישבו את הנושא לחיקוי עיוור למערב, ואחרים אף החשיבו את הנושא להחזרת הפסלים לאדמת סעודיה.
 

אחד המצייצים טען: ''לקחת מהערכים היהודיים והנוצריים ולהציג פסלים בארץ שבו מייחדים את האל ושומרים על טוהר האמונה - לא נחשב להתקדמות ותרבות. אלה פסלים המרמזים לחירות ולהתנתקות מהדת וממנהגים, אנו מבקשים מאללה מחסה מהפסלים והאלילים ומעובדיהם, ומעידים כי אין אל חוץ מאללה ואין לו שותפים''.

הנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - אמר: ((לא יגיע יום הדין עד ששבטים מהאומה שלי ילכו אחר עובדי האלילים, ועד ששבטים מהאומה שלי יעבדו את האלילים)). (חדית' מאת האימאם אחמד ואל-חאכם). ובחדית' אחר בצחיח מוסלם אמר הנביא: ((לא יעברו ימים ולילות עד שיעבדו את הפסלים אַללַאת ואַלְעֻזַּא1)).

מצד אחר עיריית ג'דה הבהירה, שהפסל נמצא זמנית למען קיום פעילות לצורך הפצת התרבות האמריקאית לאורחים בעונת האירועים בג'דה (8 ביוני עד 18 ביולי).

מה הוא פסל החירות?

פסל אשר הועבר מהצרפתים לאמריקאים במתנה, נבנה שנת 1885, ונפתח למבקרים שנת 1886. הפסל מפורסם ונמצא באי החירות במפרץ ניו יורק בארצות הברית.

נזכיר שהראשון שהכניס פסלים לאדמת חצי האי ערב הוא עַמְר בּן לוּחַיְ, ראש שבט כ'וזאעה. הוא נודע תחילה במעשיו הטובים ונדיבותו והקפדה על ענייני הדת. האנשים אהבו אותו ואת דעותיו, והחשיבו אותו למלומד גדול.

לאחר מכן יצא בן לוחי לארצות א-שאם ומצא את האנשים עובדי אלילים, וחשב את הדבר לטוב בגלל שנביאים וספרים כבר הופיעו בעבר באזור. הוא הביא עמו בחזרה את האל "הוּבַּל" והניח אותו בבטן הכעבה, וקרא לאנשי מכה לסגוד לפסל ולעשות שותפים לאלוהים, והאנשים נענו לו. לא עבר זמן וכל יושבי חצי האי ערב החלו להתחקות אחר אנשי מכה.

האל הובּל היה בעל צורה אנושית העשויה מאבן חן בגוון אדום, ידו הימנית הייתה שבורה ולכן חיברו לו יד חדשה עשויה זהב. הובּל היה הפסל הראשון המקודש של קורייש.

--------------------------------------------------------

1) מהאלות הנערצות בחצי האי ערב בתקופה שלפני האסלאם.

2 תגובות

אני חושב שיש בעיות יותר חמורות בכפר בכמא מזה שמציבים פסלים בסעודיה {חמור לא פחות } א
בל חייבים לפתור את עניין הזרים בכפר כמא כמה שיותר שבעתיד לא נתעורר לכפר עם התבוללות כפי שהיהודים אומרים
צרקסי נשאר מרקסי גם אם תשימו אותו בירח או במאדים הוא תמיד יישאר עם אותו תרבות ועם אותם ערכים
לא יהפוך לערבי או יהודי או נוצרי או כל דבר אחר בעולם הוא תמיד יישאר צרקסי

לא הבנתי מה הקשר בין הבעיות החמורות בכפר כמא לבין נושא הפסלים בסעודיה שפירסמנו?! אם תואיל להסביר ומה אתה מציע שנעשה נודה לך..

הוסיפי תגובה