כבר לא יהיה משנה

כבר לא יהיה משנה

10.07.19 - 18:05 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

כשתקום שעת יום הדין את אף אחד לא יעניין יותר מי הוא היה (ערבי, עברי, אנגלי, צ'רקסי, כורדי, טג'יקי..)ומאין הגיע, ולא יתעניין באחרים מי הם - יעניין אותו רק דבר אחד: לאן הוא הולך עכשיו לאש או לגן עדן!

אללה אומר בקוראן: {فَإِذَا نُفِخَ فِي الصُّورِ فَلَا أَنسَابَ بَيْنَهُمْ يَوْمَئِذٍ وَلَا يَتَسَاءَلُونَ} (المؤمنون, 101); [בהישָמע תרועת השופר, לא עוד ייחָשבו קשרי דם ביניהם ביום ההוא, ולא יִפנו זה אל זה] (המאמינים, 101).

הכוונה לתרועת השופר: לאות ששעת הדין הגיעה. לא עוד ייחשבו קשרי דם: מרוב בהלה ינוס כל איש על נפשו, אפילו מפני אחיו. (תרגום הקוראן / אורי רובין).

5 תגובות

מסכים עם כל מילה של הפוסט.
אך עם זאת, בנתיים בישובים מוסלמים אחרים ברחבי המדינה, יש רצח ויריות, רצח על כבוד המשפחה, הרבה אנשים לא צמים ברמדאן, נוהגים בפורענות, בנצרת יש פחות מתפללים בתפילות הערב מאשר בכפר.
ובואו לא נתחיל לדבר בכלל על יחסי נישואין ובגידות בין גברים לנשים.

שמירה על הייחוד האתני שלנו הוא גם שמירה על הדת שלנו. חשוב להבין.

שמירה על הצ'רקסיוּת זה לא בדיוק שמירה על הדת. אנשים רוצים לשמור על הזהות שזה מבחינתם: ריקודים, חלוז, חאבזות שנוגדות את הדת וכו. איך זה בדיוק שמירה על הדת????

זהות זה לא דבר בודד אחד כמו לאום או דת אלא מכלול.
למשל אנשים אצלנו נוטים לעזור אחד על השני ובאופן כללי שומרים על הדת יחסית טוב בגלל שזה פשוט בתרבות שלנו הצ'רקסים מוסלמים להתנהג כך.
למשל צום הרמדאן שהרבה צ'רקסים מקפידים עליו בגלל שזה החאבזה שלנו, וחאבזה הוא לא בהכרח ריקודים,מאכלים,שפה כולה..
אלא גם אופן חשיבה, מנטליות, תרבות מה שנקרא בערבית אדאב שהרבה פעמים תואם את הדת שלנו ואוו רק מספר דוגמאות.

חבל שדבר כזה נשגב מבינתך וקופץ לך רק ריקודים וחלוז לראש כשמדברים על צ'רקסיות.

ראשית יש לשמור על הדת מבחינת האיסלם ...אחרי הכל הסונה היא דרך חיים ,שנית על מוצא אתני ,או מקור בחבל ארץ מסויים ...כשם שנאמר פה בפוסט ,לא משנה מה מוצאך....ואיזה מוצא אתני אתה מייצג ,אלא השמירה על עקרונות הדת ..רק זה יציל אותנו מאש הגהנום ...

הוסיפי תגובה