"אין קשר לדת או לחאבזה"

"אין קשר לדת או לחאבזה"

08.07.19 - 06:46 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

סלאמו עליקום...
כשיורדים לבריכה כבנות.. תמיד רואים בנות שלובשות לבוש לא צנוע... כמו בגדי ים קצרים ביקיני וכו...שהם "עאורה" אפילו לבנות... אז במצב הזה.. על מי יש חטא? האם כל הכפר אשם על זה שלא מנסים למנוע את זה? או שזה רק למי שיש לו את הבריכה? והאם אנחנו (הבנות) באמת חייבות להגיד לכל אחת ואחת שזה לא מותר מבחינה דתית? מבלי שיהיה אכפת לנו איך התגובה שלהן תהיה... או להפסיק לרדת רק בגללן...??

תשובה: 

ועלייכום אסלאם,

ה"עאוורה" של המוסלמית למוסלמית (אזורים בגוף שאסור לראות ולהראות) היא מתחת לפופיק ועד מתחת לברכיים, מה שביניהם חובה להסתיר, ואסור שאישה/בחורה אחרת תראה.

כמוסלמים, וגם כצ'רקסים עם תרבות של נימוסין, ידוע שהאישה הצ'רקסית מכובדת וצנועה בתרבות, אז אסור לנו להרשות לעצמנו להסכים לדבר כזה. יש כאלה שיגידו שהם לא רוצים ללכת לפי הדת.. אז האם התרבות הצ'רקסית והמנהגים שלנו מטיפים לבחורה להתפשט בביקני ולשחות או להשתזף?! כל אלה הם חינוך מערבי של כופרים ואין קשר ולו קטן לא לדת שלנו ולא לחאבזה! ולהתלבש ככה בביקיני וכו' זה חטא גדול!

זהו חטא על בעלי המקום, חטא על המתלבשות ככה, חטא על מי שמסתכל עליהן גם..

אז אם במקום מסוים יש חטאים אסור ללכת לאותו מקום! כמו שחבורה של גברים ישבו בחוף כשיש שמה נשים עם ביקיני, האם מותר?! ככה גם בחורה לבחורה אסור לראות בין הפופיק לברכיים.

יש לפנות בבקשה מהאחראים לעשות חוקים המתאימים הן לדת והן לחאבזה לכל מי שרוצה להשתמש בבריכה.

2 תגובות

אהלן לכולם.

שאלה נוספת להמשך התגובה פה.... האם זה כנ'ל גם בחתונות? שצריך להגיד להם בחתונה על הליבוש וכ'ו... או "הדתיים" שבאים לאולם חתונות ואירועים , מה זה אומר ????

במקור כשמוסלמי רואה חטא ועבירה דתית הוא חייב לעשות ניסיון לשנות אותו, והכי פחות לא להסכים לזה בליבו! ישנם דברים שנהיו נפוצים ואף אחד לא יכול להסתובב כל שניה ולהגיד למישהי את עושה ככה וככה, או למישהו אתה עושה ככה וככה.. אנחנו לא חיים במדינה אסלאמית שאפשר לאכוף את החוק האסלאמי!

ובנוסף אם מדובר במקום פרטי או אירוע של בן אדם פרטי כמו חתונה באולם, אף אחד זר לא יכול לקבוע או לבקש משהו מהאנשים שבאים!

העניין הוא שבמקומות הציבוריים בכפר בגלל שאנחנו מוסלמים וצ'רקסים ויש לנו חאבזה, אז במקומות הציבוריים חלים הכללים של האסלאם והחאבזה עם כמה שאפשר לאכוף כמובן.. אז אפילו אם מישהי בעפולה רואה בנות עם מיני וגופיות או חזיות נגיד, זה לא אומר שזה חייב לקרות גם במקומות הציבוריים שלנו! העניין לא קשור בכלל לאנשים עצמם, העניין קשור לעקרון וחוק בסיס שזה מה שהדת והחאבזה מטיפים אליו, ואתה בכפר צ'רקסי מוסלמי במקום ציבורי שלהם אז תכבד את החוקים שלהם, וזהו!

בחוץ במקום הפרטי שלא קשור לשום בן אדם אחר אף אחד לא בא ומתערב.

הוסיפי תגובה