בקשת הדרכה מאללה

בקשת הדרכה מאללה

17.06.19 - 20:13 מאת: nurdinshubash

צפיות

הנביא מוחמד - עליו הברכה והשלום - לימד אותנו לעשות את תפילת האיסתיח'ארה (صلاة الاستخارة) לכל דבר שהמוסלמי רוצה לעשות, לבקש מאללה הדרכה לבחור את הבחירה הנכונה.. בתפילה זו יש עיקרון חשוב שאנו לומדים: ההסתמכות על אללה בכל דבר, והחזרה אליו בכל דבר! 

כשאתה רוצה לעשות משהו עלייך קודם כל לעשות את האיסתיח'ארה לבקש הדרכה מאללה, ועם זאת להתייעץ עם אנשים בעלי ניסיון או ידע בתחום שאתה רוצה.

איך מתפללים את תפילת האיסתיח'ארה? באיסתיח'ארה מתפללים שתי רכיעות של תפילה רגילה, ולאחריה יש דועא' שקוראים אותו ובו מבקשים מאללה הדרכה על משהו ספציפי שעושים בשבילו.. ניתן לחזור על האיסתיח'ארה כמה פעמים, האימאם הח'נפי איבן עאבדין אמר שרצוי לחזור על האיסתיח'ארה שבע פעמים עד שייפתח הלב לדבר.

מה אמור לקרות כשעושים איסתיח'ארה? לא אמורים לראות חלום מסוים, אלא אם העניין הוא טוב בשבילך אתה אמור להרגיש שהלב שלך נפתח לדבר ומרגיש עם זה טוב.

אישית עשיתי הרבה פעמים איסתיח'ארה, ובכל דבר שלא היה טוב בשבילי הייתי מרגיש שהלב שלי נסגר, אפילו הייתי מרגיש ורואה שהדרכים להשיג את הדבר הספציפי שעשיתי בשבילו פתאום נחסמו ולא הלך לי..

עשו איסתיח'ארה על כל דבר: בבחירת בת זוג/בן זוג, קניית רכב, התחלת עבודה חדשה, בחירת מקצוע ללמוד, בחירת מכללה או אוניברסיטה שאתם רוצים ללמוד בה ועוד..

האם ניתן לעשות איסתיח'ארה בשביל מישהו אחר? 

במקור מי שרוצה לעשות אמור לעשות לעצמו בלבד, ולא מישהו אחר יעשה בשבילו.. אבל באסכולה המאליקית הותירו לעשות איסתיח'ארה בשביל מישהו אחר, וזה בסדר להשתמש בדעה הזו, למרות שעדיף שמי שרוצה יעשה בשבילו בעצמו.

دعاء صلاة الاستخارة: اللَّهُمَّ إنِّي أَسْتَخِيرُكَ بِعِلْمِكَ , وَأَسْتَقْدِرُكَ بِقُدْرَتِكَ , وَأَسْأَلُكَ مِنْ فَضْلِكَ الْعَظِيمِ فَإِنَّكَ تَقْدِرُ وَلا أَقْدِرُ , وَتَعْلَمُ وَلا أَعْلَمُ , وَأَنْتَ عَلامُ الْغُيُوبِ , اللَّهُمَّ إنْ كُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هَذَا الأَمْرَ (هنا تسمي حاجتك) خَيْرٌ لِي فِي دِينِي وَمَعَاشِي وَعَاقِبَةِ أَمْرِي أَوْ قَالَ : عَاجِلِ أَمْرِي وَآجِلِهِ , فَاقْدُرْهُ لِي وَيَسِّرْهُ لِي ثُمَّ بَارِكْ لِي فِيهِ , اللَّهُمَّ وَإِنْ كُنْتَ تَعْلَمُ أَنَّ هَذَا الأَمْرَ (هنا تسمي حاجتك) شَرٌّ لِي فِي دِينِي وَمَعَاشِي وَعَاقِبَةِ أَمْرِي أَوْ قَالَ : عَاجِلِ أَمْرِي وَآجِلِهِ , فَاصْرِفْهُ عَنِّي وَاصْرِفْنِي عَنْهُ وَاقْدُرْ لِي الْخَيْرَ حَيْثُ كَانَ ثُمَّ ارْضِنِي بِهِ .

תעתיק בעברית: אַלְלַהֻמָ אִנְנִי אַסְתַח'ִירֻּכַּ בִעִלמִּכ, וַאסְתַקְדִרֻּכַּ בִקֻדְרַתִכְ, וַאַסְאַלֻּכַ מִן פַצְ'לִּכַ אלעַטִ'ים, פַאִנְנַּכַ תַקְדִרֻ וַלא אַקְדִר, וַתַעְלַם וַלא אַעְלַם, וַאַנְתַא עַלאם אלע'ֻיּוּבְ, אַלְלַהֻםַ אִן כֻּנְתַ תַעְלַםֻ הד'א אלאַמְר, וַיֻסַ מִי חאגַ'תַ, חַ'יְרֻן לִי פִי דִינִי וַמעאשי וַעאקִּבַתי אמרי, פאקדֻרְהֻ לִי וַיאסירהו לי ת'ם בַּארִּכְ לי פִיְהִ, וַאין קונתה תעלם אננא הד'א אל אַמר שַרְרֻן לִי פִי דִינִי ומעאשי וַעאקִּבַתי אמרי פַאצרִפהֻ עַנְנִי ואסריפני עַנְהֻ, וַאקְדֻר לִי אלחַ'יְרַ חַיְת'ו כַּאן תֻ'םַ ארְצִ'יני בִהִ.

המשמעות בעברית: הוי אללה! אני מבקש את הטוב באמצעות הידע שלך, ואני מבקשה את הכוח באמצעות הכוח שלך, ואני מבקש מחסך העצום, ומפני שאתה יכול ואני לא יכול. אתה יודע את הכל, ואני לא יודע. לך יש את הידע על הנסתר. הוי אללה! אם אתה יודע שהנושא הזה (ואז לפרט את הנושא) הוא טוב לדת ולאמונה שלי, לחיים ולקץ שלי, לעולם הזה ולעולם הבא, אז עשה שזה יהיה מיועד לי, ועשה את זה קל עבורי, והוסף את הברכה שלך לזה בשבילי. הוי אללה, אם אתה יודע שהדבר הזה רע לי, רע לדת ולאמונה שלי ,לחיים ולקץ שלי, בעולם הזה ובעולם הבא, אז הרחק את זה ממני, והרחק אותי מזה. ומה שיותר טוב עבורי, תעשה שזה יהיה מיועד לי, ואז תן לי סיפוק מזה. (תרגום ותעתיק: דאר אל סלאם, כפר קרע)

הוסיפי תגובה