'אמא, יורים עלינו במסגד'

'אמא, יורים עלינו במסגד'

19.03.19 - 11:24 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

סלווה ציי, שאיבדה את בעלה חאלד מוסטפא ובנה חמזה במתקפת הטרור במסגד בכרייסט צ'רץ' בניו זילנד, שיחזרה את הרגעים האחרונים: "חמזה התקשר אליי ואמר לי: אמא, יש פה מישהו שיורה עלינו במסגד. אמרתי לו: מה אתה אומר..?! ובמהלך השיחה אמר לי שזייד (האח הקטן - שעדיין מאושפז בבית החולים במצב קשה) נפגע ברגלו. לאחר כמה שניות נפסקה השיחה וסלווה לא הצליחה לשמוע את הבן: כבר לא שמעתי את הקול שלו.. קראתי: "חמזה, חמזה..". היא קראה בשמו לתוך הטלפון דקות ספורות ולאחר מכן הרים אדם אחר מהצד השני את הטלפון והודיע לה שבנה נפגע. סלווה משחזרת: רצנו כמו משוגעים לכיוון המסגד.. וכשהגענו המשטרה לא איפשרה לי לעבור. נשארתי שם והתחננתי שייתנו לעבור לראות את ילדיי ובעלי".

אתמול הגיעו חיירו ציי - דודה של סלווה מצד אביה - ורעייתו לניו זילנד כדי לעמוד לצידה של האחיינית. בעקבות מצב המשפחה, החליט הוועד לסיוע לנזקקים צ'רקסים בכפר כמא לסייע להם וביום שישי תתקיים התרמה במסגד בכפר כמא. בקהילות צ'רקסיות נוספות בעולם קיימו התרמות למען המשפחה.

ראש ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן, הבטיחה היום שלעולם לא תבטא את שמו המחבל האוסטרלי שביצע את הטבח כדי למנוע ממנו את "הפרסום שהשתוקק לו". "זו הסיבה שלעולם לא תשמעו אותי אומרת את שמו. הוא מחבל. הוא פושע. אבל כשאדבר עליו, הוא יהיה חסר שם", אמרה ארדרן בפרלמנט. בוואיינט דווח כי את דבריה בפרלמנט היא פתחה בברכה בערבית: "סאלם עליכום". היא הוסיפה כי "אני מפצירה בכם: אמרו את שמות אלו שאבדו במקום את שמו של זה שלקח את חייהם". 

וידאו (bbc عربي), (قناة الغد) >>

3 תגובות

הוסיפי תגובה