סיוע למשפחת הנרצחים בניו זילנד

סיוע למשפחת הנרצחים בניו זילנד

16.03.19 - 16:26 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

ח'אלד מוסטפא, פליט סורי שהגיע לניו זילנד לפני מספר חודשים עם משפחתו, ובנו חמזה בן ה-16, הם בין הנרצחים במתקפת הטרור במסגד אל-נור בעיר קרייסטצ'רץ' בניו זילנד אתמול (שישי). הבן השני, זאייד, בן 13, נפצע קשה. אשתו של חאלד, סלווה ציי, ובתה לא היו במסגד בזמן המתקפה. סלווה היא אחייניתו של חיירו ציי מכפר כמא.

בעקבות האירוע הקשה ומצב המשפחה, החליט הוועד לסיוע לנזקקים צ'רקסים בכפר כמא לסייע להם בתרומה ראשונית של 3000 יורו בשם הכפר. חיירו ציי ורעייתו מתכננים לטוס לניו זילנד מחר כדי לעמוד לצידה של האחיינית שבעלה ובנה נרצחו. בנוסף, כהמשך סיוע למשפחה, תתקיים אינשאללה התרמה בתפילת יום שישי בכפר כמא.

המחבל הנוצרי ברנטון טרנט, בן 28 מאוסטרליה, ביצע את הטבח במסגד בעיר קרייסטצ'רץ' בזמן תפילת שישי. 49 נרצחו ועוד עשרות נפצעו. הוא העביר את המתקפה בשידור ישיר בפייסבוק וברח מהמסגד אחרי שירה יותר מ-200 פעמים. טבח נוסף אירע במסגד אחר בעיר. ברנטון נעצר והובא למשפט היום.

חבר בארגון מקומי שתומך בפליטים הסורים אמר ל-BBC כי האבא חאלד מוסטפא ושני בניו נורו. חבר הארגון סיפר כי האמא לא הייתה במסגד באותו הזמן, והיא שמעה על האירוע בזמן ששוחחה עם בנה בטלפון - בדיוק כשהירי החל.

סלווה ציי

חאלד מוסטפא

חמזה חאלד מוסטפא

הוסיפי תגובה