בעיות עם משפחת הבעל

בעיות עם משפחת הבעל

06.02.19 - 18:04 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

סלאם.. אנא תשובתך המפורטת אודות חובותיה של האישה למשפחת בעלה.

אני ובעלי מסתדרים מצויין, עד שהמשפחה שלו נכנסת לתמונה. כל הזמן הם חייבים לדעת מה אכלנו, כמה כסף הוצאנו על אוכל בחודש וכמה אנחנו מרוויחים.. לפרטי פרטים כל דבר. הם אומרים לו מה לעשות ואיך להתנהג - וזה הורג את היחסים בנינו. זה הגיע למצב שאימא שלו אומרת לו באוזניי שהוא יכול להתעלל בי ולעשות לי מה שהוא רוצה ושהוא לא צריך להתחשב ברגישות או ברצונות שלי או ביכולות הפיזיות שלי. השקעתי הרבה מאוד שנים בעבודה טובה והגעתי לדירוג טוב, אמא שלו- את לא שווה כלום, פשוט תחליפי מקצוע. וגם הוא מעשן כבד ולא מתפלל בכלל, כשפניתי להוריו בנושא הם אמרו שהוא עדיין ילד (גבר מעל גיל 40) ושגם זה בסדר אם יסתכל ויברך עוד נשים - בזמן שהוא איתם וכל הזמן צוחקים על הדבר הזה. לפי אדיגה ח'אבזה אני חובה כלפי המשפחה אליה נכנסתי. האם לפי האסלאם אני צריכה לכבד רק את בעלי ולהקשיב לו, או שאני צריכה להשתחוות ולהקשיב לכל המשפחה שלו? בבקשה תענה כמה שאפשר יותר מהר, כי אנחנו מתמוטטים.

תודה לך תמיד, ואינשאללה חייר וטוב לכולנו.

תשובה: 

ועלייכום א סלאם,

1. החובות שעל האישה בביתה היא רק כלפי בעלה, שאר בני המשפחה של הבעל כשהיא עוזרת להם זה כבונוס ותרומה שהיא עושה, לא כי היא חייבת לעשות.
2. אם בכללי אתם מסתדרים טוב וההורים שלו מהווים את הבעיות אז בעלך חייב לשים להם גבול, כל עוד מאפשרים להורים להרגיש שהם עדיין האחראים על ילדם הקטנטן והוא נהנה מזה אז בטח שהם ירמסו אתכם, וירשו לעצמם להיכנס לדברים שלא עניינם.. על הבעל להבין איך לעשות הפרדה בין הבית שלו (אשתו וילדיו) לבין הוריו ומשפחתו.
הוא חייב לעשות נתק פיזי ילדותי ולהיות עצמאי גבר אם הוא עדיין ממשיך להיות ילד.

בברכה

הערה: פניות מסוג זה קשה לטפל בהן באמצעות התכתבות, אם תהיי מעוניינת בסיוע נוסף ניתן לפנות אישית לשייח' נורדין שובש דרך כניסה לקישור "מי אנחנו" או "צור קשר" באתר או ניתן לפנות גם לשרת תאופיק נפסו.  

משפחה ויחסים

הוסיפי תגובה