פוליטיקאי שתקף מוסלמים התאסלם

פוליטיקאי שתקף מוסלמים התאסלם

06.02.19 - 16:04 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

יוראם ואן קלוורן, חבר פרלמנט לשעבר שהיה יד ימינו של חירט וילדרס, מנהיג הימין הקיצוני בהולנד ואויב המהגרים, הודיע אתמול (ג') על התאסלמותו.

במשך שבע שנים תקף יוראם ואן קלוורן את האיסלאם בפרלמנט, כחבר "מפלגת החירות" של וילדרס. באותה תקופה הוא קרא לסגור מסגדים ולאסור ללבוש בורקה. "אנחנו לא רוצים את האיסלאם בהולנד", אמר אז. "האיסלאם זו המחלה הגדולה ביותר שהייתה במדינה שלנו במאה השנים האחרונות".

ב-2014 עזב ואן קלוורן את מפלגתו של וילדרס, אחרי הערות פוגעניות של מנהיג המפלגה נגד מהגרים מרוקאים (שנתיים לאחר מכן וילדרס הורשע שהעליב אותם). אז ואן קלוורן הקים מפלגת ימין קיצוני חדשה, "למען הולנד". הוא עזב את הפוליטיקה ב-2017, כשלא הצליח להיבחר לפרלמנט, כך דווח באתר ynet.

המהפך שעבר על ואן קלוורן היה בזמן שכתב ספר אנטי-איסלאמי. לעיתון NRC אמר שהספר "הפריך כל התנגדות שיש לאנשים שאינם מוסלמים" לאיסלאם. "אם כל מה שכתבתי עד עכשיו נכון, ואני מאמין שכן, אז בפועל אני למעשה מוסלמי", אמר ל-NRC.

ואן קלוורן התאסלם ב-26 באוקטובר. "ההתאסלמות שלו הפתיעה את חבריו ואת אויביו", הוסיף העיתון AD. בקרוב ייצא לחנויות הספר "כופר: מנצרות לאיסלאם בעידן של טרור חילוני".

הוסיפי תגובה