"בזכות מעשיכם"

"בזכות מעשיכם"

24.01.19 - 09:35 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

ביום הדין אללה יעשה צדק עם כולם בחשבון המעשים, ולא ייגרם עוול לאף אחד; כל אחד ייתן דין על המעשים שעשה. אללה אומר:  (وَلَا يَظْلِمُ رَبُّكَ أَحَدًا) [سورة الكهف, 49], [וריבונָך לא יגרום עוול לאיש] (המערה, 49).

ביום החשבון המעשים שלנו יונחו על המאזניים, ומי שמעשיו הטובים יהיו כבדים יותר יהיה מהמאושרים, ומי שמעשיו הרעים יהיו כבדים יותר יהיה מהמפסידנים. אללה אומר:  {وَالْوَزْنُ يَوْمَئِذٍ الْحَقُّ ۚ فَمَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِينُهُ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ * وَمَنْ خَفَّتْ مَوَازِينُهُ فَأُولَٰئِكَ الَّذِينَ خَسِرُوا أَنْفُسَهُمْ بِمَا كَانُوا بِآيَاتِنَا يَظْلِمُونَ}, [ביום ההוא בצדק יישָקלו, ואשר יהיו מֹאזניהם כבֵדים, אלה אנשי חיל. ואשר יהיו מֹאזניהם קלים, אלה המיטו אבדון על עצמם בפושעם באותותינו].

האם לא מן הראוי שאדם שנברא מכלום, ושקיבל מאלוהים את כל הטוב ומקורות המחיה על פני האדמה, יוכיר לו טובה ויעשה דבר מה למען אלוהים, ויכיר תודה לאלוהים בדיבורים ובמעשים? אללה אומר בהמשך האיה (פסוק):  {وَلَقَدْ مَكَّنَّاكُمْ فِي الْأَرْضِ وَجَعَلْنَا لَكُمْ فِيهَا مَعَايِشَ ۗ قَلِيلًا مَا تَشْكُرُونَ} (سورة اﻷعراف, 8 - 10), [הושבנו אתכם על מכונכם בארץ, ונָתַנו לכם בה מקורות מִחְיה, ואתם מה מעט תכירו טובה] (הגבהים, "אל-אעראף", 8-10).

חשוֹב מה עשית בשביל אלוהים כדי להוכיר לו תודה?! בכל מקרה, גם אם תוכיר לו תודה כל חייך, ותקום ותעשה, זה לא יוסיף ולא יחסיר ממלכותו של אללה הגדול. אך אתה אתה, האם עשית צעד כלשהו?

האם קמת ואמרת: הנה אני עושה את זה בשביל אלוהים? או שאתה כמו ההוא שאמר פעם: הכל פה! הכל פה! והצביע על הלב שלו. אכן הכל בלב, אך הכל מתחיל מהלב ולא מסתיים שם. האסלאם דת של אמונה ומעשים, ובלי מעשים האמונה לא שווה. ואללה אומר בקוראן: {الَّذِينَ تَتَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِكَةُ طَيِّبِينَ ۙ يَقُولُونَ سَلَامٌ عَلَيْكُمُ ادْخُلُوا الْجَنَّةَ بِمَا كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ} (سورة النحل 32), [אשר באסוֹף המלאכים את נשמתם, היו טהורי אמונה. יגידו להם, שלום עליכם. בואו בשערי גן עדן בזכות מעשׂיכם] (הדבורה, 32).

הוסיפי תגובה