יחסים לפני החתונה

יחסים לפני החתונה

17.01.19 - 19:56 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

אם שכבתי עם חברה שלי ואנחנו מתחתנים שנה הבאה, האם הנישואים יתקבלו או לא?

תשובה: 

א סלאם עלייכום,

אללה אומר: {وَلاَ تَقْرَبُواْ الزِّنَى إِنَّهُ كَانَ فَاحِشَةً وَسَاء سَبِيلاً} (الإسراء، ٣٢). [רַחֲקו מן הניאוף, כי תועבה הוא, ורע מכל דרך] (המסע הלילי, 32).

מעשה הזינה/ניאוף (קיום יחסי מין אסורים) הינו חטא עצום, ואחד מהחטאים הגדולים שיש, שעונשו על הבתול/ה 100 מלקות על גבו, ועל הנשוי והנשואה סקילה באבנים עד המוות (رجم بالحجارة). אללה אומר: {الزَّانِيَةُ وَالزَّانِي فَاجْلِدُوا كُلَّ وَاحِدٍ مِّنْهُمَا مِائَةَ جَلْدَةٍ ۖ وَلَا تَأْخُذْكُم بِهِمَا رَأْفَةٌ فِي دِينِ اللَّهِ إِن كُنتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ ۖ وَلْيَشْهَدْ عَذَابَهُمَا طَائِفَةٌ مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ} (النور، ٢). [הזונָה והזונֶה – הַלקו כל אחד מהם מאה מלקות, וַאל תהיה בלבכם חמלה עליהם בדבר חוק אללה, אם מאמינים אתם באללה וביום האחרון. יבואו על עונשם לעיני עדת המאמינים] (האור, 2).

חובה על החוטא להצטער על המעשה ולבקש מחילה מאללה תעאלה, ומי שמבקש מחילה ברצינות ובצער אמיתי אללה יסלח לו, אללה אומר: {وَالَّذِينَ لَا يَدْعُونَ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ وَلَا يَقْتُلُونَ النَّفْسَ الَّتِي حَرَّمَ اللَّهُ إِلَّا بِالْحَقِّ وَلَا يَزْنُونَ وَمَن يَفْعَلْ ذَلِكَ يَلْقَ أَثَامًا. يُضَاعَفْ لَهُ الْعَذَابُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَيَخْلُدْ فِيهِ مُهَانًا. إِلَّا مَن تَابَ وَآمَنَ وَعَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُوْلَئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا} (الفرقان، ٧٠-٦٨). [והם אשר לא יתפללו לאל אחר זולת אללה, ולא יהרגו את הנפש אשר אסר אללה, בלתי אם במשפט צדק, ולא ינאפו – העושׂה זאת יבוא על עונשו. וביום תחיית המתים יוכפל עונשו, ולנצח ישׂאנו בחרפה. ואולם בעלי התשובה והמאמינים והעושׂים מעשׂה טוב, להם ימיר אללה את עוונותיהם במעשׂים טובים, כי אללה מוחל ורחום] (הפורקאן, 68-70).

חובה עליהם להפסיק מיד בניאוף, ואסור להם להיות ביחד לבד. ועליהם לשמור על קשר מינימלי שלא נכנס בכלל לחטא עד שמתחתנים.. והכוונה בחטא כמו: מגע, לשבת לבד, לדבר דיבור מיותר, להביע אהבה ולדבר על סקס בשיחות, להתרחק מכל דבר שהוא חטא.

אף אחד לא מבטיח שבחורה ובחורה המכירים, ומתכננים להתחתן, שהם אכן יתחתנו! הרבה מקרים מתחשים שבסוף נפרדים. אז יוצא שהם גם הרוויחו חטא ענק וגם לא נישאו.

לגבי השאלה אם מותר להתחתן ביחד אחרי שהיה זינה? אז התשובה היא כן.

אללאהו אעלם.

יחסים ומשפחה

הוסיפי תגובה