בילוי עם החבר'ה

בילוי עם החבר'ה

31.12.18 - 18:57 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

האם מותר לי לשבת עם החברים שלי כשהם שותים אלכוהול ואני לא שותה איתם?

תשובה: 

שתיית אלכוהול מהחטאים הגדולים שיש, וחובה על המוסלמי להימנע משתייתו, או כל דבר הקשור באלכוהול כמו ישיבה עם אלה ששותים.

אללה תעאלה אומר: {يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّمَا الْخَمْرُ وَالْمَيْسِرُ وَالْأَنصَابُ وَالْأَزْلَامُ رِجْسٌ مِّنْ عَمَلِ الشَّيْطَانِ فَاجْتَنِبُوهُ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ} (المائدة, 90). [הוי המאמינים, היין ומשׂחקי המזל ובָמות האלילים והחִיצים, טומאה הם ומעשׂה שׂטן, על כן רַחקו מעליהם למען תעשׂו חיל] (השולחן הערוך, 90).

מוסלמי הרואה חטא חובה עליו לנסות לשנות את החטא, ואם לא יכול לשנותו אז לפחות לא להסכים בליבו עם החטא ועליו לשנוא את החטא שעושים, וזו האמונה החלש ביותר.

בחדית' של הנביא מוחמד - עליו התפילה והשלום - נאמר: روى أحمد ، والترمذي عَنْ أَبِي سَعِيدٍ الْخُدْرِيِّ - رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ - عَنْ رَسُولِ اللَّهِ - صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ - قَالَ: «مَنْ رَأَى مِنْكُمْ مُنْكَرًا فَلْيُغَيِّرْهُ بِيَدِهِ، فَإِنْ لَمْ يَسْتَطِعْ فَبِلِسَانِهِ، فَإِنْ لَمْ يَسْتَطِعْ فَبِقَلْبِهِ، وَذَلِكَ أَضْعَفُ الْإِيمَانِ» رَوَاهُ مُسْلِمٌ. אבו סעיד אל-ח'וּדרי סיפר שהנביא - תפילות אללה עליו ושלומו - אמר: "מי מכם הרואה מעשה מגונה, עליו לשנותו בידיו; ואם אינו יכול - בלשונו; ואם אינו יכול - בלבו; זה המינימום של האמונה". (נמסר ע"י מוסלם).

אבל אם תשב איתם אתה תיראה כמי שמסכים למעשה שלהם גם אם אתה לא שותה איתם, ואתה יושב איתם רגיל בעת שהם עושים עבירה שרעית חמורה ביותר! כמו שבחיי היום יום אסור להיות מעורב עם עבריינים שעושים עבירה חוקית, כך גם השותים אלכוהול עבריינים העוברים על החוק של אללה תעאלה!

הנביא עליו הברכה והשלום אמר בחדית': روى أحمد ، والترمذي عَنْ جَابِرٍ أَنَّ النَّبِيَّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ : (مَنْ كَانَ يُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ فَلَا يَجْلِسْ عَلَى مَائِدَةٍ يُدَارُ عَلَيْهَا بِالْخَمْرِ). החדית': "מי שמאמין באללה וביום הדין, אל לו לשבת סביב שולחן שמגישים בו יין". (נמסר ע"י תירמיד'י ואימאם אחמד).

אללאהו אעלם.

כללי

הוסיפי תגובה