חג מולד שמח?

חג מולד שמח?

24.12.18 - 20:30 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

מה הדין של השתתפות בחגיגות חג המולד ("הכריסמס"), ולהצטלם ליד עץ חג המולד?

תשובה: 

למוסלמים יש שני חגים עיקריים: עיד אל-פיטר, ועיד אל-אדחא.. ובכל שבוע את יום שישי שהוא גם נחשב ליום חג.

עובייד אבן א-סיבאק אמר: שליח אללה - תפילות אללה עליו ושלומו - אמר באחד מימי שישי: הוי ציבור המוסלמים, אללה קבע יום זה כחג על-כן רחצו! ומי שברשותו בושם לא יזיק אם יתבשם, ועליכם לצחצח שיניים. * وَعَنْ عُبَيْدِ بْنِ السَّبَّاقِ مُرْسَلًا قَالَ: «قَالَ رَسُولُ اللَّهِ - صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ - فِي جُمُعَةٍ مِنَ الْجُمَعِ: يَا مَعْشَرَ الْمُسْلِمِينَ، إِنَّ هَذَا يَوْمٌ جَعَلَهُا للَّهُ عِيدًا فَاغْتَسِلُوا، وَمَنْ كَانَ عِنْدَهُ طِيبٌ فَلَا يَضُرُّهُ أَنْ يَمَسَّ مِنْهُ، وَعَلَيْكُمْ بِالسِّوَاكِ». (رَوَاهُ مَالِكٌ).

ושאר החגים שיש לאנשים בעלי האמונות השונות אינם חגים בשבילנו המוסלמים! אז על המוסלמי בימים כאלה שאחרים חוגגים בחגים שלהם, והם עושים חטאים כמו שתיית אלכוהול, התערבבות בין שני המינים, ריקודים וכו' אסור למוסלמי לחגוג כמוהם, או לנצל את הזמן וללכת לראות אותם ולחגוג איתם, או לבדם.

והמוסלמי האמיתי הוא השומר על זהותו האסלאמית, ועל עקרונות האמונה שלו! ולא האחד שמוכן להשתלב עם כל אחד על חשבון אמונתו! אסור למוסלמי לחקות את הלא מוסלמים במעשיהם אשר נוגעים באמונה ודת ומנהגים שלהם!

הנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - אמר בחדית': מי שנהיה דומה לעַם - השתייך אליהם. ובגרסה אחרת של החדית': לא שייך אלינו [לאוּמה האסלאמית] מי שחיקה זוּלָתֵנוּ. (מוסנד אחמד, ספרי הסוּנה).*  عن النبي صلى الله عليه وسلم ، في المسند والسنن ، أنه قال : ( من تشبه بقوم فهو منهم ) وفي لفظ : ( ليس منا من تشبه بغيرنا).

אבו סעיד מספר: שליח אללה אמר: אתם תלכו אחר מנהגיהם ("סוּנַן") של אלה שהיו לפניכם, טפח טפח, ואמה אמה؛ גם אם הם יכנסו לחור [הצר והמסריח] של לטאה, תלכו אחריהם. שליח אללה נשאל: אלה הם היהודים והנוצרים? אמר: וכי מי אם לא הם? * عَنْ أَبِي سَعِيدٍ - رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ - قَالَ: «قَالَ رَسُولُ اللَّهِ - صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ -: " لَتَتَّبِعُنَّ سُنَنَ مَنْ قَبْلَكُمْ، شِبْرًا بِشِبْرٍ، وَذِرَاعًا بِذِرَاعٍ، حَتَّى لَوْ دَخَلُوا جُحْرَ ضَبٍّ تَبِعْتُمُوهُمْ "، قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ! الْيَهُودَ وَالنَّصَارَى؟ قَالَ: " فَمَنْ؟» ". مُتَّفَقٌ عَلَيْهِ.

אז מי שחוגג איתם את חגיהם ומצטלם בעץ חג המולד עושא מעשה חטא, ומי שמגיע לרמה שמעצים אותם ואת חגיהם עלול לצאת מהאסלאם.

חכם הדת נידאל אליה-רשי כשנשאל על דין החגיגה בחג המולד והצטלמות עם עץ חג המולד אמר: "אסור לעשות זאת גם אם כמה ["חכמים"] "פיטפטו" שזה מותר.. וזה מגיע לכפירה אם מעריצים ומפארים את החגים שלהם".

אללאהו אעלם.

כללי

הוסיפי תגובה