איך מתפללים תפילת "אל-ויתר"?

איך מתפללים תפילת "אל-ויתר"?

02.12.18 - 04:21 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

לאחרונה חזרתי להתפלל ושכחתי איך לעשות נכון את תפילת ה"ויתר" (صلاة الوتر התפילה אחרי יאצ נמאז). אני יודע שצריך לעשות 3 פעמים סג'דא, אבל לא זוכר את הדועאא שצריך לקרוא בסג'דא ה-3. אודה לכם מאוד אם תרעננו את זכרוני וגם על הדרך, אם תוכלו להסביר את כל תפילת הויתר, כדי שלא אשכח משהו חשוב. תודה מראש.

תשובה: 

תפילת ה"ויתר" (صَلَاة الْوِتْرِ) היא תפילת חובה לפי האסכולה החנפית. מתפללים בתפילה זו שלוש רכיעות בסך הכל. ברכיעה השנייה מתיישבים ואחרי קריאת "דועאא א-תשהוד (دعاء التشهد) קמים לרכיעה השלישית. אחרי קריאת אל-פאתיחה + סורה מהקוראן ברכיעה השלישית אומרים "אללאהו אכבר" תוך כדי הרמת הידיים עד לאוזניים ומשלבים בחזרה את הידיים וקוראים את "דועאא אל-ק'ונות" (دعاء القنوت). אחרי דועאא זה ממשיכים לרכיעה וסגידה רגיל ומסיימים את התפילה.

להלן דועאא אל-ק'ונות: دعاء القنوت في صلاة الوتر:

الَّلهُمَّ إِنَّا نَسْتَعِيْنُكَ وَنَسْتَهْديكَ وَنَسْتَغْفِرُكَ وَنَتوبُ إِلَيْكَ وَنؤمِنُ بِكَ وَنَتَوَكَّلُ عَلَيْكَ وَنُثْنِيْ عَلَيْكَ الْخَيْرَ كُلَّهُ نَشْكُرُكَ وَلَا نَكْفُرُكَ وَنَخْلَعُ وَنَتْرُكُ مَنْ يَفْجُرُكَ الَّلهُمَّ إِيَّاكَ نَعْبُدُ وَلَكَ نُصَلِّيْ وَنَسْجُدُ وَإِلَيْكَ نَسْعَى وَنَحْفِدُ نَرْجُوْ رَحْمَتَكَ وَنَخْشَى عَذَابَكَ إِنَّ عَذَابَكَ الجِدَّ بِالْكُفَّارِ مُلْحِق.

תפילה

הוסיפי תגובה