היזהרו מישיבה בדרכים

היזהרו מישיבה בדרכים

01.11.18 - 14:23 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

عَنْ أَبِي سَعِيدٍ الْخُدْرِيِّ - رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُ - عَنِ النَّبِيِّ - صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ - قَالَ: " «إِيَّاكُمْ وَالْجُلُوسَ بِالطُّرُقَاتِ ". فَقَالُوا: يَا رَسُولَ اللَّهِ! مَا لَنَا مِنْ مَجَالِسِنَا بُدٌّ نَتَحَدَّثُ فِيهَا. قَالَ: " فَإِذَا أَبَيْتُمْ إِلَّا الْمَجْلِسَ فَأَعْطُوا الطَّرِيقَ حَقَّهُ " قَالُوا: وَمَا حَقُّ الطَّرِيقِ يَا رَسُولَ اللَّهِ؟ قَالَ: " غَضُّ الْبَصَرِ، وَكَفُّ الْأَذَى، وَرَدُّ السَّلَامِ، وَالْأَمْرُ بِالْمَعْرُوفِ، وَالنَّهْيُ عَنِ الْمُنْكَرِ» ". مُتَّفَقٌ عَلَيْهِ.

הצחאבי אבו סעיד אל-חודרי רדייא אללאהו  ענהו מסר, שהנביא מוחמד עליו התפילה והשלום - אמר: היזהרו לכם מישיבה בקרנות הדרכים. אמרו לו: הוי שליחו של אללה, אנחנו יושבים יחדיו בדרכים ומשוחחים כי אין לנו ברירה. אמר הנביא: אם אין לכם ברירה אלא לשבת (בקבוצות בדרכים), לפחות תנו לדרך את זכותה המגיעה לה. שאלו: ומה היא זכותה של הדרך? אמר הנביא: להשפיל מבטים (להתנהג בצניעות), לא להזיק לאיש, להשיב ברכת שלום, לצוות על עשיית הטוב והישר, ולקרוא למניעת עשיית הרע והמגונה. (צחיח אל-בוכ'ארי ומוסלם).

3 תגובות

السلام عليكم
المشكلة هي أن معظم الذين يجلسون في الطرقات لا يقرأون ما تكتبونه ولا يعرفون ما معنى اعطاء الطريق حقه، لاغض بصر ولا غيره.

סלאם עליכום,

אצלנו בכפר יש עוד בעיה בתי עסק (חנויות משתלות פנצ'ריות ועסקי אלומניום ועוד הרבה עסקים אחרים) ששמים את כל הסחורה והציוד שלהם על המדרכות ואי אפשר לעבור.

הוסיפי תגובה