"אין עזרה ואין כסף"

"אין עזרה ואין כסף"

10.08.18 - 17:22 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

סלאם..
רציתי לשאול לגבי בנייה של בית ולקיחת משכנתא מהבנק. אם אנחנו נשואים כבר הרבה שנים, פלוס ילדים, וגרים בבית ממש קטן וישן, ואין לנו בכלל מספיק כסף. יש לנו קצת חובות כי לא היה אף אחד בחיים שלנו שיעזור לנו. איך נבנה בית בלי לקחת משכנתא? אני יודע שזה חראם (חטא) גדול אבל איך אפשר לחיות בעידן שאנחנו חיים בו, כשאין עזרה בכלל ואין מספיק כסף, איך נבנה בית אם לא ניקח הלוואה או משכנתא??

אשמח מאוד אם תענה על זה בהקדם ותודה.

תשובה: 

ועלייכום א-סלאם
אסור לקחת משכנתא כי יש בזה ריבית, והריבית משבעת החטאים הגדולים ביותר באסלאם. וגם זאת טעות לקחת משכנתא במצב המתואר שאין מספיק כסף, ויש חובות. המשכנתא תכסה חלק גדול מהמשכורת, ואם לא נכנס לבית משכורת מספיקה - המצב שלכם יהיה רע יותר. בכל מקרה גם אם אפשר לעמוד בתשלומי המשכנתא זה עדיין נשאר חטא גדול לקחת.

אללאהו אעלם.

כללי

5 תגובות

הירושה הכי טובה היא יראיית-שמיים
לא בית לא רכב לא אדמה
היום מפליא איך אח מרשה לאחיו לקחת הלוואה בריבית ושיש ביוכלתו לעזור ואיך אח מתבייש לבקש מאחיו הלוואה ללא ריבית

יש לכם חובות ואתם כבר חושבים לקחת עוד הלוואה קטנה לשם בניית בית איזה יופי, איזה כיף.

דבר ראשון הייתי מציע לחסל את החוב כולו לפני שאתם אפילו מתחילים לחשוב על בניית בית.

נכון אומנם יש אנשים שהם קשיי יום ונטולי אמצעים ולא כולם מרוויחים יפה אבל יציאה מנטח החוב הוא לרוב עניין של ניהול תקציב נכון של משק הבית ולאו דווקא בגלל האמצעים הדלים שעומדים לרשות משק הבית אפילו אם הוא נחשב "עני".

באופן מפתיע אנשים בעלי הכנסה גבוהה נוטים דווקא לנהל את הוצאותיהם באופן יותר אחראי מאשר משקי בית עם הכנסה נמוכה יותר.

צמצום החוב מתחיל בקודם כל לקיחת אחראיות כלכלית על הכסף שברשותנו ועל אופן שבו אנחנו מוציאים אותו. האם ישנן הוצאות שהן רק בגדר רשות ומהוות בעצם בזבוז של האמצעים לסגירת החוב?

סביר להניח שכן, לכן יש לעשות מאמץ יתרה על מנת לצמצם הוצאות לא הכרחיות כאלו על מנת שתוכלו להפנות את אותו חסכון שנוצר לצמצום החוב.
עם משמעת עצמית, ורצינות אני מאמין שניתן להגיע למצב שבו החוב נפרע ואיננו מעיק יותר על משק הבית, כמובן שלאחר מכן יש להקפיד על מדיניות הוצאות מאוזנת על מנת לא להיכנס לחוב שוב.

ממליץ על המאמר הבא בנושא:

https://www.hasolidit.com/%D7%97%D7%95%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%A1%D7%99%D7...

(‏وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ)

(وقل استغفروا ربكم انه كان غفارا يرسل السماء عليكم مدرارا ويمددكم باموال وبنين ويجعل لكم جنات ويجعل لكم انهارا)

(وَلَوْ أَنَّهُمْ رَضُوا مَا آتَاهُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَقَالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ سَيُؤْتِينَا اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَرَسُولُهُ إِنَّا إِلَى اللَّهِ رَاغِبُونَ)

הוסיפי תגובה