חייך לאחר המוות

חייך לאחר המוות

15.07.18 - 11:40 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

הכופרים במכה, שהתנגדו לקריאתו של הנביא מוחמד - עליו התפילה והשלום - לא הכחישו את קיומו של אללה, אלא לא האמינו שיש חיים לאחר המוות ולא האמינו שהם יקומו לתחייה. הם הרי ידעו, כמו כולנו, שאללה ברא את האדם מכלום.. אז האם יהיה זה קשה לאללה להשיב לחיים את מה שכבר ברא?

האדם צריך לחשוב רק כיצד הוא נוצר: תחילה הוא לא היה קיים, לאחר מכן הוא נוצר כטיפת זרע שהתפתחה בבטן אמו והפכה להיות לאדם קטן עם ראש, עיניים, ידיים, רגליים, לב, ריאות, עצמות. לאחר מכן הוא יצא מבטן אמו והפך ליצור גדול יותר עם מוח מפותח, כוח גופני, דעות, רעיונות, יכולות שונות וכו', ולבסוף הזדקן, איבד מכוחו ומת. אחרי שנקבר והפך להיות עצמות אללה יחזיר אותו לחיים וישאל אותו על כל מעשיו בחיים.

אללה אומר בקוראן: {وَلَقَدْ عَلِمْتُمُ النَّشْأَةَ الْأُولَىٰ فَلَوْلَا تَذَكَّرُونَ} ( الواقعة, 62), [הן מכירים אתם את מעשׂה היצירה הראשון, אם כך מדוע לא תיזָכרו?] (המאורע, 62). מעשה היצירה הראשון: אללה יצר אתכם כשלפני כן לא הייתם קיימים או יצירת האדם הראשון אדם - עליו השלום. מדוע לא תיזכרו: מדוע אינכם מכירים בכך שנוכל ליצור אתכם מחדש, ולהקימכם לתחייה?!

אללה הכל יכול יצר אותך לראשונה והוא גם יחזיר אותך בפעם השנייה. אללה אומר: {إِنَّهُ عَلَىٰ رَجْعِهِ لَقَادِرٌ} (الطارق, 8), [(ואללה) יכול יוכל להשיבו} (המופיע בלילה, 8). להשיבו: להחיותו ביום תחיית המתים.

האם את/ה מאמין/ה שתקום לתחייה אחרי מותך? אם התשובה היא לא אז תראה את התשובה ביום הדין, אם התשובה היא כן אז עליך להכין תשובות לשאלות ביום הדין.  

1 תגובה

הוסיפי תגובה