'לא מחפש לחזור בתשובה'

'לא מחפש לחזור בתשובה'

02.06.18 - 07:13 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

נולדתי צ'רקסי - מוסלמי אבל אני לא מאמין באלוהים.. אני עדיין נחשב מוסלמי? הרי זה נגד כל הבסיס של האסלאם, ולא אני לא מחפש דרך לחזור בתשובה, רק מעניין אותי איך הדת מקטלגת אותי, תודה.

 

תשובה: 

סלאם עלייכום,

על-פי דת האסלאם, מי שנהיה מוסלמי ונוטש את האסלאם נקרא "מוּרְתַדְ" (مُرْتَدّ), זאת אומרת שהוא נהיה כופר באסלאם. ומי שאתאיסט ולא מאמין כלל בקיומו של אללה גם נחשב לכופר.

דינו של מוסלמי שיוצא מהדת הוא גזר דין מוות, וזאת לאחר שחכמי הדת ישבו איתו וידונו איתו על כל הסוגיות הגורמות לו להכחיש קיומו של אללה או האסלאם. אם לאחר הצגת כל ההוכחות בפניו יחליט לא להאמין בכל זאת - דינו ייגזר בבית המשפט בגזר דין מוות.

כמובן גם שנישואיו של מי שאינו מאמין באסלאם בטלים, או אם הוא רווק אז לא יוכל להתחתן עם בחורה מוסלמית. וביום הדין דינו יהיה כניסה לגיהינום לנצח נצחים.

אללאהו אעלם.

כללי

25 תגובות

סליחה מאיפה הקביעה שצריך להרוג אותו? הבן אדם אומר לך שהוא לא מאמין באלוהים ובמקום לקרב אותו לדת רשמת שצריך להרוג אותו?

כך לפי ההלכה האיסלמית
הוא אמר אמת
מה את באה בטענות בגלל שאמר את האמת
מי אומר היום אמת?

הבחור שאל איך האיסלאם ”מקטלג” אותו ונורדין ענה. זאת לא הדעה האישית של נורדין.
חוץ מזה רשם שחכמי הדת דנים בכל מצב ומצב ומחליטים, הוא לא החליט שצריך להרוג את הבחור שלנו ששאל את השאלה.

אני לא מבין למה את לא רואה שכתוב לאחר שידבר ויוכיח למה לא להאמין יעני הוא ידבר עם אינאל ואימאם ינסה לקרב אותו לדת

אלוהים נתן לכל אחד חופשיות בעולם ואלוהים זה שיעשה עם כולם חשבון ולאף בן אדם אין זכות להרוג מישו בגלל דעותיו .

אז מה אתה אומר בעצם שאסור להגיד שלפי האסלאם העונש של אדם כזה הוא מוות? (אחרי כל התנאים שהוצגו בכתבה). הדעה של הבחור שהוא לא מאמין באלוהים. אז אם אתה אומר שאתה מוסלמי אז אותו אלוהים שאתה מאמין בו קבע כללים איך להגדיר ומה החוק לגבי מי שהיה מוסלמי ועכשיו כבר לא. אז איזה מוסלמי אתה? ליברלי כזה? או כאילו מה...!?

אף אחד לא בא להתקיף את נורדין או מי שרשם את התשובה. להיפך יש כאן פוטנציאל לחוסר הבנה בקרב מוסלמים ולקבל רושם מוטעה. אני בתור מוסלמית מאמינה הרמתי גבה לקביעה חדה כזאת. איזה תנאים הוא הציג בתשובה? זה רשום בקוראן? לא אמרתי שזה נורדין קבע חס וחלילה, איך הבנת שרמזתי את זה?
בתשובוץ קצרות כאלה יכול להיות שמישהו יבין שמי שכבר לא מוסלמי דינו מוות באיסלם. חשוב לציין מה התנאים. מי שזה לא יהיה אינשאללה יחזור לדת ויאמין.
חשוב שבמתן תשובה התשובה לא תשמע שחור לבן. זה הכל.

מי זה מישו?
ז'א אם המישו הזה שלא מקבל עונשים, הולך ואונס או גונב או הורג, לא עניין של אף אחד, מר מישו יהיה לו משפט מול אלוהים ואל לאנשים להתערב?

(وقل الحق من ربكم فمن شاء فليؤمن ومن شاء فليكفر)

אלוהים נתן לבני האדם חופשיות אם להאמין בו או לא והוא זה שיעשה איתם חשבון.
אני כבן אדם בחרתי להאמין והבן אדם השני לא וזה זכותו כמו שזה זכותי ואף בן אדם לא יכול לתת עונש כי זה אך ורק עבודה של אלוהים.
אין שנאה בדת ... כולנו חייה ביחד ונכבד את דעותיו של כל אחד כל עוד לא פוגע בנו .

עמודים

הוסיפי תגובה