"הרמדאן מסכן את החברה"

"הרמדאן מסכן את החברה"

23.05.18 - 16:15 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

שרת האינטגרציה של דנמרק אמרה כי מוסלמים שעובדים במהלך צום הרמדאן מסכנים החברה וקראה להם לא לעבוד. השרה, אינגר סטויברג, פרסמה לפני יומיים פוסט בפייסבוק שמטיל ספק אם "שמירה על אחד מחמשת עמודי האסלאם בן 1,400 שנה" מתאימה לשוק העבודה המודרני.

ב"הארץ" פורסם כי סטויברג כתבה ששעות הצום הרבות מעוררות סיכונים בחלק מהמקצועות. היא נתנה כדוגמא נהגי אוטובוס, ואמרה כי ביצועיהם עלולים להיפגע מהמחסור במזון. היא קראה לכל המוסלמים לעזוב את עבודתם במהלך הרמדאן "כדי להימנע מהשלכות שליליות על שאר החברה הדנית". מתוך 5.7 מיליון התושבים בדנמרק, 250 אלף מוסלמים.

מנהלת איגוד המוסלמים הפיני (FMU), פיה ג'רדי, גינתה את הקריאה וכינתה אותה אבסורדית. "אין שום מידע או נתונים שמראים שנהגי אוטובוס או עובדים מוסלמים אחרים יתנהגו באופן מסוכן במהלך הצום". היא ציינה כי ברוב המדינות המוסלמיות העסקים מתנהלים כרגיל.

סטויברג היא חברת מפלגת השלטון הימנית בדנמרק, והפכה לדוברת של מדיניות הקשחת חוקי ההגירה ובקשות המקלט. ב-2016 אימצה המדינה חוק חדש שמחייב מבקשי מקלט חדשים למסור חפצים יקרי ערך כמו תכשיטים וזהב כדי לשלם על שהייתם במדינה. השרה עוררה סערה כשחגגה את החוק באמצעות עוגה שעליה דגל דנמרק.

1 תגובה

﴿ وَلَنْ تَرْضَى عَنْكَ الْيَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُمْ بَعْدَ الَّذِي جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللَّهِ مِنْ وَلِيٍّ وَلَا نَصِيرٍ ﴾

הוסיפי תגובה