8 טיפים לחודש הרמדאן

8 טיפים לחודש הרמדאן

14.05.18 - 13:47 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

חודש הרמדאן המבורך כבר בפתח וזהו החודש בו יורדות ברכותיו ורחמיו של אללה תעאללה על עבדיו המאמינים. זהו חודש שמביא איתו לא רק מחשבות על צום, תיאבון, רעב, מים ושתייה, אלא חודש של סלחנות ורחמים כלפי כולם וכלפי בני המשפחה. זהו חודש של שלווה נפשית ורוחנית ועבודה לאללה וקיום מצוות.

איך נקבל את פני החודש הזה וכיצד נעביר אותו על הצורה הטובה ביותר? להלן שמונה עצות וטיפים:

1- לשים לב למנהגים קבועים שאנו עושים ולנסות להפחית מהם או להגיע לאיזון, במיוחד אם מדובר במנהגים לא כל כך חיוביים כמו המעשנים, למשל, או לוגמי הקפה הסדרתיים או כל מנהג אחר. כי אם נישאר על אותו מסלול של המנהג גם ברמדאן זה ישפיע עלינו לרעה בהחלט, נפשית וגופנית.

2- להכניס את הבית לאווירת שמחה של רמדאן, וניתן לעשות זאת בין היתר באמצעות קישוט מנורות כאלו ואחרות (לא בצורה מוגזמת), והכנת ספרי קוראן ושטיחוני תפילה על מדפים המיועדים במיוחד להם. כל אלה יתרמו בהחלט להכין אותנו נפשית לחודש הזה.

3- להכריז על סליחה עם עצמך קודם כל ולאחר מכן עם האחרים. ההכרזה לא חייבת להיות בקולי קולות אלא בתפילה לאללה, במילים טובות או מעשים טובים.. כל אלה יתרמו לקרבה עם אללה ושלווה נפשית.

4- לא להגזים ולהכביד בקנייה ואגירת אוכל וחומרי אחסון לחודש הרמדאן.. כי לא כל החומר שקנינו מנוצל ואנו עושים זאת רק כי אנחנו מתעצלים לצאת ברמדאן לקנות מצרכים.. אך מגזימים יתר על המידה.. וזה מיותר וזה לא ממנהגו של הנביא מוחמד - עליו התפילה והשלום.

5- כל אחד צריך להבין מה מטרת הצום והברכות של החודש הזה. אללה אומר כי מצווה עלינו לצום למען שתהיה בנו יראה. הנביא עליו התפילה והשלום אמר: "מי שצם את הרמדאן באמונה ומתוך רצון לזכות בשכר מאלוהים יימחל לו על חטאיו הקודמים", (צחיח אל-בוכ'ארי).

6- להכין תכנית לניהול הזמן שלנו בחודש הזה - ביום ובלילה.. אפשר לעשות זאת בצורת טבלה חודשית עם תכנית קיום המצוות ופעילויות במשפחה.

7- ליהנות נפשית מהרוחניות שקיימת רק בחודש הזה, כמו למשל תפילות הלילה במסגד ותפילות לילה בבית, לימוד וקריאת הקוראן, ביקור קרובים, פחות פייסבוק וגלישה באתרים לא מועילים, קריאת תפילה (דועאא) לפני שבירת הצום ולפני תחילת הצום, ועוד..

8- לנסות לזוז קצת ברמדאן בפעילות ספורטיבית כדי לא לשקוע ברפיון ועצלות.. וכדי לא לשבור את המרץ של החיים.

חלק מהתוכן לקוח מאתר העיתון המצרי "אל יום א[ל]-סאבע".

---------------------------------------------------------------

כתבות באותו נושא: >>

למה כדאי לאכול סוחור?

מס זכאת לרמדאן 2018

 

הוסיפי תגובה