"חסר כל מול האמת"

"חסר כל מול האמת"

13.04.18 - 09:52 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

המתמטיקאי האמריקאי ג'פרי לאנג נולד בברידג'פורט שבמדינת קונטיקט - ארה"ב בשנת 1954. קיבל תואר דוקטורט מאוניברסיטת פרדו1 וכיום הוא פרופסור במחלקה למתמטיקה באוניברסיטת קנזס.

בספרו "המאבק למען האמונה", מספר לאנג על חוויותיו המרגשות. האיש גדל במשפחה נוצרית ובהיותו בתיכון, ניסה המורה שלו לדת להוכיח בכיתה את קיומו של אלוהים במתמטיקה. ג'פרי לאנג ניסה להתווכח איתו בראיות, והמורה התרגז עליו והוציא אותו מהשיעור עם אזהרה. לאנג חזר לביתו, וכשהוריו שמעו ממנו את הסיפור אמרו לו: "כפרת בדתך!"

"למעשה, איבדתי את האמון בנצרות המערבית", אומר לאנג. הוא נשאר במצב של אתאיזם זה במשך עשר שנים, אך מה שחשש ממנו הייתה האומללות בה חיו האנשים הבאירופה, למרות חייהם המפוארים.

וברגע של הבזק אור באה ההפתעה של הקוראן שהוא קיבל במתנה ממשפחה סעודית. מתאר לאנג ואומר: "הרגשתי כאילו אני מול פרופסור לפסיכולוגיה שמקרין על ההרגשות הנסתרים שלי, ניסיתי לבחון כמה מהבעיות ומצאתי אותו מולי, הוא צלול עמוק לתוכי והשאיר אותי חסר כל מול האמת"2.

ג'פרי לאנג התאסלם ב-1980 לאחר שהיה אתיאיסט.

(מתוך islamstory.com)

-----------------------

1) אוניברסיטת פרדו היא אוניברסיטה ציבורית שנוסדה ב-1869. הקמפוס הראשי של האוניברסיטה ממוקם בווסט לאפייט שבאינדיאנה ולומדים בו כ-41,500 סטודנטים. האוניברסיטה מובילה בין האוניברסיטאות הציבוריות בארצות הברית בכמות הסטודנטים הבינלאומיים הרשומים בה. ויקיפדיה

2)  עיתון אל-שרק אל-אוסט, יום שישי, 19 באוגוסט 2004, גיליון מס '9383.

הוסיפי תגובה