'לא נשאר לי מה לומר.. אלחמדולילה'

'לא נשאר לי מה לומר.. אלחמדולילה'

20.01.18 - 21:50 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

"אחרי שראיתי את כל האנשים האלה בתוך הבית ומסביבי ותומכים - לא נשאר לי מה לומר.. אלחמדולילה", כך הגיבה שרה קובלה (סאספיז') מכפר כמא לאחר שביתה נשרף כליל אתמול (שישי) והתמלא בפיח שחור וריח עשן. השריפה, שנגרמה בשל קצר חשמלי, גרמה לנזקים כבדים בכל הבית. שרה קובלה לא נפגעה.

הראשונים שהוזעקו לכיבוי השריפה היו מרזה נאתכו וזכריה תחאוכו, שכניה של קובלה. השניים הצליחו לכבות את האש בסיוע תושבים שהחלו לזרום למקום, ולאחר מכן כוחות כיבוי שהוזעקו המשיכו במלאכת הכיבוי ושאיבת העשן מתוך הדירה. נזקים כבדים נגרמו למטבח ולכל רהיטי הבית ולקירות שכוסו בפיח שחור.

הבוקר (שבת) הגיעו תושבים רבים, ביניהם שכנים, ילדים ונערים, מבוגרים ומבוגרות וקבלנים מהכפר והחלו בעבודה משותפת בניקיון הבית, שיפוץ ושיקום הנזקים. ראש המועצה, זכריה נאפסו, שנכח במקום לאורך היום הגיב: "זה מחמם את הלב". אחד התושבים שנכנס לראות את תוך הבית ועזר ועבודות, אמר: "זאת הגאווה האמיתית של הכפר שלנו, עבודה משותפת ועזרה בשעת מצוקה".

נוח סגס, קרוב משפחה של שרה קובלה, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו: "המתנדבים הרבים היו בעלי מקצוע רבים: קבלנים, חשמלאים, אינסטלציה ועוד. בחלק מהזמן לא היה מקום בבית מרוב בעלי מקצוע שהיו במקום. יש בהחלט הרבה מקום להתגאות בקהילה וההתגייסות של התושבים בעתות משבר. כל הכבוד לכל מי שפעל ועדיין פועל לשיפוץ הבית".

עבודות השיקום, בליווי מהנדס המועצה, חאלד לבאי, יימשכו השבוע עד להשלמת כל הצביעה, אינסטלציה, אלומיניום, שיש, מטבח, גבס וצבע.

המועצה המקומית וועדת הזכאת פרסמו על פרוייקט התרמה משותף לשיקום הבית. למעוניינים לתרום ניתן לתאם מול נרוד בלנראפס בנייד: 0546769590

2 תגובות

بسم الله الرحمن الرحيم
(وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ * الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ * أُولَئِكَ عَلَيْهِمْ صَلَوَاتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَرَحْمَةٌ وَأُولَئِكَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ)

הוסיפי תגובה