סיגריה? לא לידי בבקשה!

סיגריה? לא לידי בבקשה!

13.01.18 - 09:59 מאת: nurdinshubash

צפיות

שאלה: 

שלום,

אשמח אם תוכל לומר כמה מילים על נושא עישון בחתונות שלנו ליד נשים וילדים. יצאנו עכשיו מחתונה באולם מרוב שהיה לי סחרחורת ובחילות בגלל שכל הגברים עישנו לידנו בלי הפסקה. מתוך כבוד לגברים מבוגרים אני לא מעירה אבל הם צריכים לזכור שיש נשים בהיריון וילדים בחתונה. אני מאמינה שאם תגיד כמה מילים זה מאוד יעזור.

תודה.

תשובה: 

מהו דין עישון הסיגריות?

עישון סיגריות לא היה בתקופה של הנביא מוחמד - עליו הברכה והשלום. השימוש בסיגריות החל בסביבות המאה ה-9, ופותח על ידי שבטים אינדיאנים (בני המאיה והאצטקים) במרכז אמריקה. בהמשך אומצו הסיגריות על ידי הספרדים, והובאו ליבשת אירופה, שם הם נפוצו במיוחד החל מהמאה ה-19. (עיין ערך סיגריה בוויקיפדיה).

אולם דבר מה שלא היה בתקופת הנביא עליו הברכה והשלום, ולא הוזכר ספציפית בקוראן הקדוש, אין זה אומר שאין לזה דין לפי חוקי השריעה האסלאמית! כי דת האסלאם היא הדת האחרונה והיא מתאימה לכל תקופה ותקופה, ואללה תעאלה ושליחו מוחמד עליו הברכה והשלום העבירו לנו את החוקים, היסודות וחוקי השריעה, ועליהם חכמי הדת בנו והסיקו את דיני העניינים והדברים המתחדשים שלא היו קיימים.

ידוע כיום שהרבה מחקרים נעשו על עישון הסיגריות והנזק שזה עושה לדם המעשן ולאלה שמסביבו, ועל ההוצאות הכספיות האדירות שיש על המוצר הזה. הרווח הנקי המשותף של ששת חברות הטבק - הגדולות בעולם לשנת 2013 מוערך בכ-44 מיליארד דולר (ראה: תעשיית הטבק)

אללה תעאלה אסר על האדם את הדברים הרעים והטמאים: {وَيُحَرِّمُ عَلَيْهِمُ الْخَبَائِثَ} (الأعراف, 157), [ויאסור עליהם את המגונה] (ממרום החומה, 157), ותיאר את הבזבזנים כאחי השטנים: {إِنَّ الْمُبَذِّرِينَ كَانُوا إِخْوَانَ الشَّيَاطِينِ} (الإسراء, 27), [הפזרנים הם אֲחֵי השטנים] (המסע הלילי, 27), ועל סמך המחקרים המוכיחים על נזקי העישון לבריאות המעשן וסביבותו, והנזקים הכלכליים - חכמי הדת מסכימים שהעישון אסור.

ונוסיף בנושא הפרעת המעשן לסביבתו, ונאמר שידוע שחשיפת האנשים לסביבה של עישון גם מזיקה לבריאותו וגם מפריעה לו, ולכן אנו רואים שבכל מקום ציבורי מנעו עישון והתוו להם מקומות מיוחדים שרק בהם מותר לעשן! ובאסלאם כמו שאסור להזיק לעצמך אסור גם להזיק לסביבה שלך ולהפריע לאנשים! אז מי שכן ממשיך לעשן ואינו מצליח להיגמל לפחות שיפחית מחטאיו ולא יעשן בציבור ובסביבת אנשים לא מעשנים.

אללאהו אעלם

כללי

1 תגובה

וללכת לחתונה באולם ולשבת ליד גברים ומוסיקה והתערבבות זה בסדר? אל תלכי לחתונה כזאת ופתרת את הבעיה :)

הוסיפי תגובה