סיפורי שעשוע למען התעות

סיפורי שעשוע למען התעות

22.07.17 - 08:34 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

כאשר הופיע האסלאם במכה, והנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - החל למשוך אליו מתאסלמים, החלו הכופרים להשתמש במגוון שיטות להעמדת חזית מול האסלאם. ממש כפי שעושים היום אוייבי האסלאם (וביניהם גם מוסלמים) המשתמשים בכל האמצעים - אלימים או מתוחכמים - כדי להדיר את המוסלמים מדתם.

בין מגוון השיטות: לעג ולגלוג לנביא ולמאמינים, תוך כדי השפלתם, הפצת חשדות וספקות נגד הנביא, ותעמולה מוגברת. הכחשת השליחות: הכופרים האמינו לצדקתו ויושרו של הנביא, אך טענו כי שליחות נבואית היא דבר אלוהי שלא ראויה שתהיה מוענקת לאדם, ושליחי אלוהים לא יכולים להיות בשר ודם. הכופרים אמרו גם: מדוע דווקא מוחמד, האם לא מצא אלוהים שליח חוץ ממוחמד היתום והמסכן? הכחשת תחיית המתים: הכופרים אמרו: הייתכן כי לאחר שנמות ונהיה עפר ועצמות, שוב יעוררונו לחיים, ואִתנו גם אבותינו הקדמונים.

שיטה נוספת של אוייבי האסלאם הייתה: לשים חוצץ בין האנשים לבין הקשבתם לקוראן, וסיפורי מעשיות של קדמונים: בנוסף להפצת הספקות והלעג, עמדו הכופרים כחוצץ בין תושבי מכה לבין הנביא מוחמד כדי למנוע מהם לשמוע ממנו את קריאת הקוראן. כאשר הם ראו את הנביא מתכוון לקרוא או קורא תוך כדי תפילה, היו מגרשים את האנשים תוך כדי יצור המולה ורעש והסתה. אללה אומר: {وَقَالَ الَّذِينَ كَفَرُوا لَا تَسْمَعُوا لِهَٰذَا الْقُرْآنِ وَالْغَوْا فِيهِ لَعَلَّكُمْ تَغْلِبُونَ} (فصلت, 26), [הכופרים אמרו, אַל תקשיבו לקוראן הזה. פַּטפטו בקול תוך כדי קריאתו, למען הַשתיקוֹ] (המוצגים אחד אחד, 26). עד כדי כך שהנביא לא יכל לקרוא קוראן בקול.

אלנַצְ'ר אבן אלחָארִת', אחד הפושעים והמדיחים הגדולים במכה, יצא עד לאלחִירה בממלכת פרס, כדי לרכוש ספרי עלילות אודות גיבורי פרס רַסְתַם ואספנדיאר. כאשר הנביא היה יושב וקורא לאנשים היה עובר אבן אלחארת' ואומר: אני מספר סיפורים יותר טוב ממוחמד, ומספר להם אודות גיבורי פרס, ואומר: במה טוב יותר ממני מוחמד?

אבן אלחארת' קנה גם שתי שפחות מזמרות והיה שולח אותן לכל מי שהלך אחר קריאת האסלאם כדי להניא אותו מכך. זאת כפי שמכינים לנו היום סדרות ושעשועונים מיותרים דווקא בימי הרמדאן המבורכים. מטרת כל אוייב לאיסלאם כיום היא ברורה: לצחוק וללגלג על המוסלמים או לגרום להם לתעסוקה כדי שלא יפזלו לעבר האסלאם, כלומר לגרום להם לשכוח מהדת. אללה הוריד פסוק בעניינו של אלנַצְ'ר אבן אלחָארִת': {وَمِنَ النَّاسِ مَن يَشْتَرِي لَهْوَ الْحَدِيثِ لِيُضِلَّ عَن سَبِيلِ اللَّهِ بِغَيْرِ عِلْمٍ وَيَتَّخِذَهَا هُزُوًا ۚ أُولَٰئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ مُّهِينٌ} (لقمان, 6), [באנשים יש הנדרש לסיפורי שעשוע למען התעות מעל נתיב אלוהים מבלי דעת, ולמען ישׂימהו ללעג. עונש מחפּיר צפוי לשכמותו] (לוקמאן, 6).

-----------------

תרגום פסוקי הקוראן: אורי רובין. תרגום התוכן מהספר א-רחיק אל-מחתום מאת ספיי א-רחמן אל-מובארקפורי

 

הוסיפי תגובה