פרוייקט צדקה

פרוייקט צדקה

06.05.17 - 17:49 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

הנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - אמר: כאשר מת האדם נפסקים מעשיו חוץ משלושה: צדקה מתמשכת, ידע מועיל לאחרים, וילד צדיק המתפלל עבורו. (צחיח מוסלם). ואמר: מהמעשים והגמול שבאים בעקבותיו של המאמין לאחר מותו: ידע שלימד והפיץ, וילד צדיק שהשאיר, וקוראן שהוריש, או מסגד שבנה, או בית לעובר אורח שבנה, או נהר שהזרים, או צדקה שהוציא מכספו בעת בריאותו וחייו, יבוא בעקבותיו לאחר מותו. (צחיח, איבן מאג'ה).

הנביא הזכיר גם שבעה [אנשים] שאללה תעאללה יגן עליהם בצילו ביום [יום הדין] שבו לא יהיה צל. אחד מהאנשים האלה הוא אדם שנתן צדקה בסתר עד שאפילו ידו השמאלית לא ידעה על צְדָקָת ידו הימנית. (חדית' מצחיח אל-בוכ'ארי).

אללה אומר בקוראן: {وَإِنْ تُخْفُوهَا وَتُؤْتُوهَا الْفُقَرَاءَ فَهُوَ خَيْرٌ لَكُم} (البقرة, 271), [ואולם אם תסתירוה ותתנוה לעניים, ייטב לכם] (הפרה, 271).

* אנו פונים לכל המעוניין להשתתף בפרוייקט צדקה ולתרום צדקה מתמשכת1 (صدقة جارية) - ברמה חודשית: 100 ש"ח. המעוניין בפרטים מוזמן לפנות לנרוד בלנראפס בנייד: 0546769590 

------------------------

1) צדקת מתמשכת: המונח מציין מעשה צדקה הממשיך להועיל לאנשים גם לאחר מות התורם, כמו בניית מסגד, מתקן מי שתייה לעוברי אורח..

הוסיפי תגובה