חידה ליום הדין

חידה ליום הדין

09.04.17 - 14:42 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

אללה תעאללה קבע שכל האנשים בעולם הזה יעברו שלבים ותהפוכות, כמו שמחה מול עצב, קושי מול הקלה, דוחק מול נוחות, עוני מול עושר ועוד..

אללה אומר בקוראן: {وَتِلْكَ الْأَيَّامُ نُدَاوِلُهَا بَيْنَ النَّاسِ} (أل عمران, 140), [הן נוהגים אנו לחלק את ימי הניצחון הללו בין האנשים] (בית עמרם, 140). שמונה דברים עוברים על האנשים ואין ספק שהם יעברו את כל השמונה: שמחה ועצב, התאספות ופרידה, דאגה וצער, לאחר מכן מחלה ובריאות.

הנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - אמר בחדית':

ביום הדין יובא מאנשי הגהנום האיש שהיו לו חיים הכי טובים, ויוטבל באש טבילה אחת, ויאמרו לו: הוי בנאדם, האם ראית טוב אי-פעם? האם עבר עליך תענוג אי-פעם? ויאמר: לא، באלוהים ריבוני. ויובא מאנשי גן עדן האיש שהיו לו חיים הכי אומללים, ויוטבל בגן עדן טבילה אחת, ויאמרו לו: הוי בנאדם, האם ראית אומללות אי-פעם? האם עבר עליך רע אי-פעם? ויאמר: לא! נשבע שלא עברה עלי אומללות אי-פעם..

(צחיח מוסלם).

אם כן, טבילה אחת בגן עדן משכיחה כל קושי שהיה לנו בחיים, וטבילה אחת בגהנום משכיחה כל הנאה ותאווה שהיו לנו בחיים. אז אם אתה אומלל במצוקה, סובל ומלא יסורים - הרם את ראשך והכן את עצמך לכניסה לגן עדן אינשאללה.. כי הכל יתגמד לאחר מכן. ואם אתה נהנה מהנאות החיים ויושב על זהב ושטרות, ואוהב תהילה ויין, ואתה לא יודע מתי תיפול לקבר - ואכן אתה לא יודע - אנא עצור ועשה חשבון נפש וחזור אל אלוהים עכשיו לפני שיהיה מאוחר.  

הוסיפי תגובה