עשרה טיפים לבוקר

עשרה טיפים לבוקר

21.03.17 - 20:39 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

1. להרבות בקריאות תפילה / דועאא מהלב כדי שאללה יאפשר לך לקום בבוקר.

2. ללכת לישון כשהמטרה היחידה למחר היא לקום לתפילה - בלבד! בלי לעשות חשבון: "מחר יש עבודה/לימודים" או "חסרות לי שעות שינה". חוק יסוד: הולכים לישון בשביל לקום לתפילה!

3. לדעת שאללה הוא זה שמקים אותך ואתה קם בשבילו.. וכשעושים את זה בשבילו מקבלים את הטעם המתוק מתפילת הבוקר והסיפוק. זאת מכיוון שתפילת הבוקר היא מהחשובות שיש: {إن قرآن الفجر كان مشهودا} (الاسراء, 78), [קוראן השחר עדים רבים לה] (המסע הלילי, 78). הכוונה לקוראן השחר היא תפילת השחר/הבוקר, והעדים הרבים לתפילה זו הם מלאכי היום והלילה.

4. לא לשבת עד מאוחר בלילה.

5. לחשוב על הפרס והתגמול למי שמיישם את המטלות של אללה (שלווה בחיים וגן עדן בעולם הבא), ולחשוב במקביל על העונש הצפוי למי שלא מיישם (צרוּת ודוחק בעולם הזה ואש בעולם הבא). כמו שאומרים: בכמיהה ובחשש..

6. להתרחק מהחטאים - גדולים וקטנים! ובמקביל לבחור מעשה טוב ולהתמיד בו.. גם אם המעשה קטן ונראה זניח בעיניך.. העיקר ההתמדה.

7. לסכם עם אדם אחר (חבר, בעל, אישה, קרובים..) שמתקשה לקום ולהעיר אותו בבוקר.. להתקשר או לסמס.. כי מי שמטיל על עצמו להעיר אחרים אין סיכוי שהוא לא יתעורר.

8. התגמול על תפילת הבוקר הוא עצום. הנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - אמר: מי שמתפלל תפילות הבוקר ואחר הצהריים ייכנס לגן עדן. הוא מדגיש חשיבות התפילות הללו, אך כמובן שאר התפילות חשובות. בחדית' אחר סיפר: שתי רכיעות הסונה שלפני החובה של הבוקר טובות יותר מכל מה שיש בעולם.

9. אם אפשר ללכת לישון אחרי רחצת היטהרות (וודוא / אמדז) או מקלחת רגילה.

10. לפני שינה לקרוא את פסוק 255 מפרק הפרה, בעברית: "פסוק הכיסא" (أية كرسي), או / וגם לשים שתי כפות הידיים על הפה ולקרוא לתוכם: סורת אל איחלאס (قل هو الله احد), אל פלק (قل اعوذ برب الفلق), אל-נאס (قل اعوذ برب الناس) ולמרוח על כל הגוף. שלוש פעמים או פעם אחת למתעצלים ולאחר תקופה אפשר לעבור לשלוש. ולמי שרוצה לקום עם כוחות בבוקר (מתכון בדוק!) לומר את דברי ההלל והשבח האלה: סובחאנללה 33 פעמים, אלחמדולילה 33 פעמים, אללאהו אכבר 33 או 34 פעמים, ולאחר מכן להגיד: لا اله الا الله وحده لا شريك له, له الملك وله الحمد وهو على كل شيئ قدير. (לה איללאהא איללה ללה וחדהו לה שריקה לה, להול מולקו ולהול חמדו והוּ-וא עלה קול-לי שייאין קדיר).

בהצלחה!

הוסיפי תגובה