ההצעה הכי טיפשית בעולם

ההצעה הכי טיפשית בעולם

09.04.17 - 11:11 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

כשהחל האסלאם במכה עמדו הכופרים [בני שבט קורייש] מול הנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - ומול המוסלמים, וניסו בכל דרך לעצור את הקריאה לאסלאם. הם הגיעו כמה פעמים אל ביתו של אבו טאלב, דודו של הנביא, ודרשו ממנו שבן אחיו יפסיק בקריאתו.

כשראו הכופרים שהנביא ממשיך בדרכו, הבינו שאבו טאלב לא מתכוון לנטוש אותו ושהכריז בעצם על אויבות ביניהם. באו אליו שוב, והפעם הביאו עמם את עימארה בן אלוליד בן אלמוע'ירה1, והציעו: עימארה הוא הבחור הכי נאה במכה, קח אותו כנער בשבילך והסגר במקומו את מוחמד כדי שנוכל להרוג אותו. אבו טאלב סירב בכל תוקף להצעה, ואמר: הכיצד זה אסגיר לידיכם את בני כדי שתהרגו אותו?!

אלמוטעים בן עדיי בן נוופל בן עבד מנאף אמר: הוי אבו טאלב, בני עמך נהגו בך בצדק, אך נראה שלא תסכים לקבל מהם דבר. אבו טאלב: לא נהגתם בצדק אלא הֵסַתֶּם את העם נגדי, עשו כרצונכם!

עם כישלון השיחות עם אבו טאלב, ולאחר שלא הצליחו לשכנעו לדרוש מהנביא להפסיק את קריאתו, עברו בני קורייש לדרך שניסו להימנע ממנה מחשש לתוצאותיה - אך כעת לא ראו ברירה אחרת - והיא התוקפנות כלפי הנביא עצמו.

* התוכן תורגם מהספר "א-רחיק אלמחתום" - תולדות הנביא מוחמד.

-------------

1) עימארה הוא אחיו של חאלד בן אלוליד. מסופר כי עימארה נשלח עם עאמר בן אל-עאץ להחזרת המוסלמים מחבש. הוא נתפס לאחר שהתעסק עם אחת מנשות המלך, וכנקמה נעשה עליו כישוף והושלך לאי בודד לחיות עם חיות הבר. בתקופת הכ'ליף עומר בן אלחטאב יצאו בני משפחת אלמוע'ירה להחזיר את עימארה, אך גילו שהוא הפך לפרא אדם, ומת שם באי הבודד.

הוסיפי תגובה