ישו הוא בנו של אלוהים?

ישו הוא בנו של אלוהים?

16.03.17 - 17:02 מאת: הארון תחאוכו

עמר בן אל-עאץ ועבדאללה בן אבי רביעה יצאו מהמלך נבוכים. אמר עמר: אני נשבע שמחר אבו אליו [אל המלך] ואספר לו דבר שיעקור אותם [את המוסלמים] מן השורש. בן אבי רביעה: אל תעשה זאת! הם בכל זאת בני משפחותינו גם אם חלקו על דעתנו! אולם עמר היה נחרץ בדעתו: אמסור לו שהם אומרים שישו עבד הוא.

למחרת בא עמר אל הנג'אשי ואמר: אדוני המלך, הם טוענים נגד ישו בן מרים. שליח נשלח שוב אל המוסלמים כדי להביאם, והפעם חששו מכיוון שהמלך התכוון לשאול מה כתוב בקוראן על ישו, אך החליטו באמונה שלמה כי יאמרו את האמת – יהא אשר יהא. כשנכנסו שאל אותם וג'עפר ענה: אנו אומרים מה שהביא לנו נביאנו – תפילות אללה עליו ושלומו: הוא [ישו] אינו אלא עבדו של אלוהים ושליחו ומילה מאִתו אשר הטיל אל מרים הבתולה, ורוח מלפניו.

הנג'אשי לקח מקל דק מהרצפה ואמר: ההבדל בין ישו בן מרים לבין תיאורך הוא המקל הזה. הפטריארכים סביב המלך רגנו למשמע אזנם והוא ענה להם: וגם אם תרגנו. למוסלמים אמר: לכו לכם וכי אתם חופשיים ובטוחים בארצי, ומי שיפגע בכם ייקנס, ולא ארצה הר מזהב תמורת פגיעה באחד מכם. 

את המתנות הורה המלך להחזיר למשלחת קורייש ואמר: אין לי צורך בהם, וכי אלוהים לא לקח ממני שוחד כשהחזיר לי את מלכותי, אז היתכן שאקח שוחד עליה? וכפי שהעם ציית לי כך אציית להם. אום סלמה, שסיפרה את הסיפור, אמרה: בן אל-עאץ ובן אבי רביעה יצאו מהמלך מושפלים עם מתנותיהם שהביאו עמם, והחיים שלנו באתיופיה היו טובים ונינוחים.

* התוכן תורגם מהספר "א-רחיק אלמחתום" - תולדות הנביא מוחמד.

הוסיפי תגובה