תקופת ביניים

תקופת ביניים

15.02.17 - 22:04 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

שאלה: 

האם בתקופה שבין הנישואין לחתונה (אחרי האירוסין לפני החתונה), מותר לגעת / לקיים יחסים?

תשובה: 

כל מגע לפני הנישואים וכל קשר הוא אסור (חראם), לרבות קשר להכרות בשביל להתחתן עם שמירה על תנאים ונימוסים בזמן ההכרות המתאימים לחוקי האסלאם. כל עוד אין חוזה נישואים לפי השריעה שניהם נחשבים לזרים לחלוטין ולכן חראם בהחלט כל מגע.

אללאהו אעלם

3 תגובות

אז האם לאחר שחתמו לפי חוקי השריעה עם שייח' וכל הנוכחים הנדרשים על אירוסין, מותר להם כבר לצאת ביחד או אפילו לגור ביחד עד שיגיע יום החתונה (כפי שנהוג בחברה הערבית)?

אצל הערבים נהוג לעשות דבר שנקרא ״חיטבה״ (خِطْبَة), ועושים אירוע רשמי וקוראים את סורת אל-פאתיחה, ואז כאילו מותר להם להיות ביחד, אבל בלי שיקיימו יחסי מין או יגורו ביחד...
כמובן שהרבה מהאירוע הזה מתנהל לא כראוי בכלל, ונכנסים בו מנהגים המנוגדים לאיסלאם!
משמעות ״החיטבה״ היא תקופת ההכרות בין הבחור והבחורה, והמטרה שלה היא שההיכרות תהיה באופן רשמי ומכובד, כך שהמשפחה של הבחור יבקשו אישור לתת לבחור שלהם להכיר את הבחורה של המשפחה השנייה, ואין זה אומר שקריאת הפאתיחה והאירוע הרשמי שעושים שמותיר להם להתחבק ולצאת ביחד וכדומה, כל זה חראם מאוד! והם נחשבים לממש זרים, וזה רק תקופה להכרות שחייבת להתבצע ולהיות לפי החוקים של השריעה, בשמירה על נימוסים והתלבשות ראויה, ולא להיות לבדם...

אבל אם הכוונה היא להסכם הנישואים ״הניקאח״ (عقد النكاح) עם השייח׳ ושני עדים ואפוטרופוס של האישה, אז זה נחשב לנישואים לכל דבר! ומותר להם לקיים יחסי מין ולגור ביחד. אפילו אם זה לפני החתונה, כי נהוג קודם כל לעשות את החוזה הרשמי של הנישואים, ובחתונה בעצם רק מאכילים את האנשים ואין שמה כתיבת חוזה.

תשובה מצוינת ! אכן הרבה בכפר מתבלבלים בין החיטבה שהערבים עושים לבין האירוסין ( נקאח ) שאנו עושים בכפר שלמעשה זהו טקס הנישואין של הזוג.
היות ובכפר נהוג לעושת ניסה קאשה שזה הקטע הצ'רקסי שלנו אז בעבר היה מקובל שבזמן הזה זוג אחרי אירוסין ( למרות שהם בעל ואישה לכל דבר על פי השריעה ) נהגו לא לישון ביחד לפני הניסה קאשה בגלל מנהגי עבר וכו'.

השאלה הייתה טובה ובמקום, התשובה מצוינת. אהבתי !!!

הוסיפי תגובה