מצא את ההבדלים

מצא את ההבדלים

10.12.17 - 22:59 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

מצא את ההבדלים: התקרית המביכה בחברון שפורסמה ביום שבת, ושבה תועד חייל צה"ל גונב מדוכן פירות השייך לפלסטיני, הזכירה לי תקרית אחרת עם חייל מוסלמי בזמן כיבוש העיר חומס בסוריה, בשנת 636.

להלן הסיפור: בימיו של הח'ליפה עומר בן אל-חטאב, הצליח הצבא המוסלמי להכניע את העיר חומס ללא לחימה. היה זה תחת פיקודו של "אמין האומה" - אבו עובדייה בן אל-ג'ראח, ב-2 ביוני שנת 636. החיילים המוסלמים נכנסו לעיר כמנצחים והתושבים נדרשו לשלם מס גולגולת1.

אחד החיילים המוסלמים רצה לקנות תפוחי עץ מדוכן פירות השייך לנוצרי. לחייל לא היה כסף אז ביקש לתת את קסדתו למוכר כערבון עד שיילך ויביא כסף. המוכר, שפחד מהחייל הכובש שרק זה עתה נכנס לעיר, אמר: קח בחינם.. לא צריך לשלם! אך החייל התעקש והשאיר את קסדתו אחרי שלקח את התפוחים, ולאחר מכן חזר עם הכסף2.

נחזור לחברון: לאחר תחקיר האירוע התברר כי מפקד כוח של צה"ל, שעסק בפעילות מבצעית נגד הפגנות בעיר, הוא זה שגנב את התפוחים מהדוכן וחילק לחייליו. על רקע המתיחות בעיר עזב המוכר את המקום לפני כן.

נשאלת השאלה: האם מפקד לא אמור לשמש דוגמא? טובה? איך יתכן שמפקד שאמור לשמש דוגמא טובה גונב בעצמו ומחלק את השלל לפקודיו. חיפשתי ודוגמא רעה יותר מזו לא יכלתי למצוא. ובעצם מדוע שלא יגנוב מפקד המרגיש בעל בית, במיוחד כשהוא יודע שמקסימום העונש שיקבל יהיה הערה פיקודית? 

בצה"ל אמרו כי "מדובר באירוע חריג שלא מעיד על תפקוד הכוחות ביהודה ובשומרון".. ואנו אומרים: רק אלוהים יודע כמה מקרים כאלו עוד התרחשו "בצבא המוסרי בעולם", וחמקו מעיני עדשות המצלמה ולא פורסמו.

וכדי להבין על איזה ערכים מושתתים שני הצדדים, די בדבריו של הנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - שעבור המוסלמים הוא הדוגמא העליונה, שאמר: לו פאטמה בת מוחמד תגנוב - אכרות את ידה!3 

----------------------------------------

1) מס גולגולת זהו מס סמלי המוטל על לא-מוסלמים שנמנים עם בני החסות, כלומר בני הדתות שזכאים לחיות בחסות השלטון המוסלמי בלי להתאסלם.

2) islamstory / ד"ר ראע'ב א-סרג'אני, מצרים.

3) קטע מחדית' מהספרים המהימנים בוכ'ארי ומוסלם.

 

1 תגובה

מלחמות מתחילות על פי בקשתך
אך הן לא מסתיימות לפי רצונך
בוא אקח אותכם למלחמת עולם השנייה היפנים דהרו לעבר ארצות הברית היו בטוחים שם הולכים לנצח את ארצות הברית לא נכנעו לרגע לראשונה שמו האנושות על מתאבד הקמיקזה ואז ארצות הברית שהמציאה את הנשק גרעיני השתמשה לראשונה בנשק יום הדין שלה אחרי ההפצצה על הירושימה ונגסקי גנרל יפני שהגיע לעיר ראה את ההרס הרב ואת ההרוגים הרבים שהיו בערים הללו רץ מהר לקיסר ביקש ממנו להיכנע לארצות הברית
תמיד אמרתי ותמיד אני יזכיר לכולם
בני האנוש שכחו להיות אנושיים
אנו טובחים אחד בשני בשם הדת {בשום דת אין הצדקה לרצח }
אנו שוחטים אחד את השני בשביל פיסת קרקע קדושה שעד היום יש מחלוקת למי היא שייכת {בין המוסלמים ליהודים }
כמוסלמי אדוק שמנסה לקיים את המצוות של האסלאם מקווה מאוד שרוב המוסלמים יאמנו בדרך שלי {ללא אלימות והרג } גם אם הצד השני לא צודק

הוסיפי תגובה