הרב שהתאסלם ונהרג

הרב שהתאסלם ונהרג

03.11.17 - 08:26 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

ביום שבת, 23 במרץ שנת 625 (7 לחודש שוואל, שנה שלישית להיג'רה), נערך "קרב אוחוד" בין המוסלמים לכופרים, ליד העיר אל-מדינה.

70 שהידים מוסלמים נהרגו בקרב ו-22 כופרים מצבא מכה. בין המוסלמים שנהרגו היה מוחייריק היהודי, שהיה מבין הרבנים היהודים הבודדים שהתאסלמו באל-מדינה. מוחייריק, מבני ת'עלבה בן פטיון, היה רב מלומד ובעל הון רב, וידע מהתנ"ך, כמו כל הרבנים בחצי-האי ערב, על הופעתו הקרובה של נביא.

לאחר הגעת הנביא התכחשו אליו היהודים וכפרו בו, אך מוחייריק תאסלם והפך לאחד מתומכי הנביא, ביחד עם עבדאללה (חסין) בן סלאם, רב יהודי אחר ומפורסם שהתאסלם גם. ביום קרב אוחוד אמר מוחייריק ליהודים: אתם יודעים כי תמיכתכם במוחמד היא חובה, וענו לו: היום יום שבת (יום מנוחה), אמר מוחייריק: אין לכם שבת!

מוחייריק יצא עם כלי הלחימה לקרב, ואמר למשפחתו: אם לא אחזור אז כל כספי יהיה שייך למוחמד. הוא יצא לקרב לצד הנביא ונלחם בגבורה עד שנהרג כשהיד. בספרי הביוגרפיה נכתב כי לאחר הקרב שיבח הנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - את מוחייריק על מעשיו. (islam story)

1 תגובה

גועל נפש, מטיפים כמו אחרוני המסיתים.
שכנים צ'רקסים יקרים, בואו נשים את הדברים על השולחן ונדבר בכנות קצת לא נעימה, האימאם שלכם מטיף לתיעוב האחר בין אם הוא עושה את זה בדרך ישירה או עקיפה. תפנימו שיש דבר כזה שנקרא דו קיום וכבד את קיום האחר ואל תטיף לו בין השאר אם הוא מוסלמי, יהודי, נוצרי או אטאיסט.

הוסיפי תגובה