'צריכים לחבק אחד את השני'

'צריכים לחבק אחד את השני'

27.10.17 - 20:47 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

ערב מרגש באירוע חשיפת העמותה "אדם - העמותה הצ'רקסית למען חולים" התקיים הערב (שישי) במתנ"ס בכפר קמא. עשרות מתושבי הכפר, גברים ונשים, הגיעו ושמעו על הקמת העמותה ומטרותיה. העמותה הוקמה לזכרו של אדם יחיא נאפסו, שנפטר ממחלת הסרטן ב-2013.

האירוע, בהנחיית מוסא בושנאק (חבר העמותה), נפתח בתפילה של אימאם הכפר, שייח' נור א-דין שובש, שנשא תפילה עבור אדם נאפסו ועבור המתים. בדבריו אמר השייח': "בפעילויות כאלה חשוב קודם כל לחדש את הכוונות שלנו שיהיו בשביל אללה בלבד. נושא ההתנדבות הוא חשוב ואני מאמין שבאמצעות פעילויות כאלה ניתן להשריש בקרב הנוער את נושא ההתנדבות. אני מתפלל שהעמותה תצליח במשימתה".

יו"ר המועצה המקומית כפר קמא, זכריא נאפסו, אמר באירוע: "חברה מצליחה להמשיך ולהתקיים באמצעות נתינה ועזרה אחד לשני. יחסית להרבה מקומות בעולם יש לנו טוב בכפר. בשמי ובשם כל הכפר אני מודה לחברי העמותה על היוזמה להקמתה, המועצה, לשכת הרווחה, ועדת הזכאת והמסגד עומדים מאחוריכם. הנושא הזה חשוב מכיוון שלאחרונה אחד מכל עשר חולה במחלה, כך לפי הסטטיסטיקות. אני מתפלל שלא נצטרך יותר מדי טיפולים בחולים, ומאחל הצלחה רבה לחברים".

יחיא, אביו של אדם נאפסו ויו"ר העמותה, דיבר בהתרגשות מלאה, וסיפר על החוויות שעבר בתקופה שבנו היה חולה: "עשר שנים הייתי בסיפור הזה כשאדם היה חולה וצברתי ניסיון. ישנה מצוקה וקושי בהכוונה של החולה וכל מה שמסביבו, נושא המשפחה חשוב אך חשוב גם האנשים והחברים מסביב".

לדברי יחיא, "אחת ממטרות העמותה היא לטפל בצד הזה. כקהילה אנחנו צריכים לחבק אחד את השני.. בתקופת המחלה נתקלנו באנשים שרצו לעזור ועצם העובדה על כוונתם כבר עושה את העבודה. לא יעזור אם לא ניתן יד אחד לשני.. זה חלק מהמבחן של אלוהים כל המוות וכל המחלות. ישנם דברים קטנים ורבים כאשר חולים ועוברים טיפולים ונוסעים בדרכים, ואלה הם הדברים הכי חשובים והכי עוזרים. אינשאללה נטפל בכמה שפחות בעיות".

אלמנתו של אדם, שרה לבאי נאפסו, הודתה לנוכחים, והציגה את מטרות העמותה: העלאת המודעות לסרטן בקרב הצ'רקסים בישראל, סיוע בהקלת דרכם של חולי הסרטן וחולים סיעודיים ומשפחותיהם בתמיכה נפשית ועזרה כלכלית, וגיוס תרומות למימון טיפולים, רכישת תרופות ובדיקות לחולים.

עוד ממטרות העמותה: להוות מרכז תמיכה קהילתי עבור חולי סרטן וסיעודיים ומשפחותיהם, קיום פעילויות פנאי והסברה ופעילויות טיפוליות, ערבות הדדית ויוזמות להשגת רווחה לאוכלוסייה על גווניה, ובמיוחד אוכלוסיית חולי הסרטן, באמצעות פעילות בריאות וסעד. ליווי דתי למעוניינים בסיוע אימאם הכפר לחולי הסרטן ולחולים הסיעודיים.

רופא המשפחה בכפר קמא, ד"ר יוסף כחילי, שנכח באירוע, הוזמן לשאת דברים ואמר: "כרופא אני חי יום יום את הבעיות האלה, ומי מכם יודע זאת. אני מברך על הקמת העמותה כי זה היה חסר מאוד בכפר. חולה זה טלטלה וזו האמת. במקרים הקיימים אנו מנסים לארגן משפחה.. בוחרים מישהו מהמשפחה ועליו נופל כל הנטל.. וזה לא בסדר. לא לכולם יש בנים או אחים ואחיות שיכולים לעזור. כל שנה אנו מגלים שניים או שלושה מקרים של מחלות ומדובר כאן בשתיים או שלוש משפחות. יש הרבה אנשים טובים שרוצים לתרום ולהיות עם חולה, וזה קיים בקרב הצ'רקסים ואני מרגיש אחד מכם. צוות המרפאה יתן תמיכה ושיתוף פעולה מלא עם העמותה.. זה מבורך וזאת הקלה להמון משפחות. יאמר לזכותו של מי שחשב על הקמת העמותה - אדם, אללה ירחמו".

חברי העמותה פונים לכל המעוניינים לתרום לעמותה או לסייע לה בכל דרך לפנות אליהם.
"אדם - העמותה הצ'רקסית למען חולים", (ע"ר).

שרה לבאי נאפסו 0503355909
מוסא בושנאק 0506271406

לתרומות:

בנק מרכנתיל דיסקונט
מס' חשבון: 38818
קוד סניף: 695
מס' בנק: 17

הוסיפי תגובה