ביתי הוא מבצרי?

ביתי הוא מבצרי?

18.10.17 - 15:56 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

אחד הפרוייקטים של החיים הקצרים שלנו הוא בניית בית. אנחנו משקיעים בו את כל כספינו שחסכנו במשך שנים, ומתכננים אותו ובונים אותו מותאם לדרישותינו ולנוחיותנו. ולפעמים אנחנו מגזימים ומוכנים אפילו ליפול בחטאים גדולים למען בניית הבית, וכשהחיסכון לא מספיק אז מוציאים משכנתא מלווה בריבית כדי לסיים את הבית ולגור בו.

זה כאשר מדובר בחיים האלה.. חיים קצובים שעומדים להסתיים בכל רגע.. בהפתעה. ומה לגבי החיים הבאים? החיים בעולם הבא? שם החיים הם לנצח. האם לא מן הראוי להשקיע בבניית בית גם לעולם הבא? האם לא מן הראוי לבנות ארמון בשביל החיים הנצחיים? ולא... אין צורך במשכנתא בשביל זה.

הנביא מוחמד - תפילות אללה עליו ושלומו - אמר: "מי שהתמיד [שקד] על 12 רכיעות מהסונה - יבנה לו אלוהים בית בגן עדן". ובגרסה אחרת של החדית': מי שהתמיד כל יום... (מוסלם, בוכ'ארי, תירמיד'י).

מלומדי האסלאם מסבירים כי 12 הרכיעות הללו הן התפילות שבגדר נוהג רצוי (אלסונה אלמואקדה / السنة المؤكدة) אך אינן חובה, והן נוספות על תפילות החובה: (שתי רכיעות בבוקר, ארבע רכיעות ושתיים בצהריים, שתי רכיעות בערב ושתיים בתפילת לילה). על פי המלומדים, מי שייבנה לו בית בגן העדן הוא זה שיתמיד בתפילות הללו, ויש מלומדים שאמרו שלא חייב להתמיד אלא ייבנה לו כל יום שמתפלל.

את כל הנשמה שלנו אנחנו משקיעים בשביל דבר זמני, ומנגד מתעצלים בשביל הדבר הנצחי.. מתעצלים עד כדי כך שאנו מתפללים רק את תפילות החובה, בזריזות, וקוראים את הסורות הקצרות, וכל זה בשביל לחזור מהר לעבודה או לעיסוקים שלנו והכספים שלנו שאנחנו משקיעים, בסופו של דבר, בבניית בית או בהריסת קירות הבית הקיים ושיפוצו מחדש. הכל מותר כל עוד נמנעים מהחטאים, אך אסור להוריד את העיניים מאחרית הימים.. שם החיים האמיתיים והנצחיים!

הוסיפי תגובה