"מגשימה לו את החלום"

"מגשימה לו את החלום"

28.08.17 - 08:58 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

"בעלי אדם – אללה ירחמו - רצה להקים עמותה על מנת לסייע לחולי סרטן כמוהו, ועכשיו אני מגשימה לו את החלום הזה", כך מספרת שרה לבאי נאפסו מכפר קמא, אלמנתו של אדם יחיא נאפסו, שנפטר ממחלת הסרטן ב-28 באוקטובר 2013. שרה יזמה לאחרונה, ביחד עם בני משפחה וחברים, הקמת העמותה "אדם - העמותה הצ'רקסית למען חולים", (ע"ר).

לדבריה, "העמותה תעסוק בהעלאת המודעות למחלת הסרטן בקרב הצ'רקסים בישראל, סיוע בהקלת דרכם של חולי הסרטן וחולים סיעודיים ובני משפחותיהם בתמיכה נפשית ועזרה כלכלית, וגיוס תרומות למימון טיפולים, רכישת תרופות ובדיקות רפואיות לחולים".

                                       (בתמונה, בנותיו של אדם נאפסו: מימין: סאי, עאישה ונייה)

עוד ממטרותיה של העמותה: להוות מרכז תמיכה קהילתי עבור חולי סרטן וסיעודיים ובני משפחותיהם, קיום פעילויות פנאי והסברה ופעילויות טיפוליות, ערבות הדדית ויוזמות להשגת רווחה לאוכלוסייה על גווניה, ובמיוחד אוכלוסיית חולי הסרטן, באמצעות פעילות בריאות וסעד.

כמו כן תשלב העמותה במטרותיה ליווי דתי למעוניינים לחולי הסרטן ולחולים הסיעודיים על ידי אנשי דת בקהילה הצ'רקסית, ותפעל לחקר לימוד הקשיים ובעיות חולי הסרטן בקרב הקהילה הצ'רקסית.

"הרעיון להקמת העמותה נולד לאחר פגישה בין אדם למוסא בושנאק", מספרת שרה, "שמעתי את אדם אומר אז שהוא רוצה להקים עמותה מהניסיון האישי שהוא עבר על מנת לעזור לחולים אחרים. המטרה שלי מאז הייתה להגשים את החלום בשבילו. פניתי ליחיא, אביו של אדם, והוא נענה בחיוב ופנה למוסא בושנאק שצירף לעמותה חברים נוספים: קוזיטה עאדל, יחיא בט, קטיה נלגבאץ, ממדוח גרכד, הודא תחאוכו, שרה תחאוכו, עו"ד נאצ'ו נאתכו ואדם גרכד".

"זה מהלך מאוד מרגש לדעת שאני מגשימה בשבילו את החלום. אני נרגשת שבורכתי בצוות מדהים שבלי להסס הסכים לבוא ולתרום, וזה לא מובן מאליו, ואני מאוד מודה להם ומודה למועצה ולעומד בראשה, זכריא נאפסו, על ההירתמות לפרוייקט. אני מקווה שנוכל לעזור לחולים ולתרום לקהילה".

יתקיים מפגש עם הקהילה על מנת להציג את הפעילויות ואת מטרות העמותה. כל המעוניין מוזמן למפגש להציע הצעות, בקשות. "אנו נהיה אוזן קשבת לכל בקשה בתקווה שנוכל לעזור".

לפניות ניתן לפנות ל:

שרה לבאי נאפסו 0503355909

מוסא בושנאק 0506271406

4 תגובות

בשמי ובשם הצוות הרפואי אנו מברכים על הקמת העמותה זו, מטרתה העיקרית עזרה לחולים,והקלה
בסבלם של החולים.מטרה זו קדושה ומקודשת.
אנו כצוות מרפאה מרגישים חובה בטרימת עזרתנו בפן המקצועי,וביחד גם נפעל על העלאת המודעות
לבדיקות קדם סרטן בכל התחומים.
אנו כ צוות רפואי והסיעודי והאמנסטרטיבי מרגישים מחויבות להיות ביחד להגשמת החלום הזה..
יש כוח.

הוסיפי תגובה