זומבה זומבה

זומבה זומבה

21.11.16 - 08:43 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

שאלה: 

האם מותר לשלוח את הילדים לחוגי ריקודים, כמו חוג "זומבה"?

תשובה: 

ישנו כלל חשוב מאוד שחייבים להכיר וללמוד והוא: מה שחטא ואסור שמבוגר יעשה הינו גם חטא ואסור לתת לילדים לעשות! למשל חטא ואסור למבוגר לשתות אלכוהול, אז גם לילדים אסור לתת לשתות.

חטא ואסור ריקודי זומבה למבוגרים, אז חטא ואסור גם לתת לילדים לרקוד ריקודים כאלה. כמובן שהחטא אינו על הילד, כי לילדים אין חטאים, אלא החטא הוא על ההורים ועל הגופים האחראים על פתיחת חוגים כאלה. בתור מוסלמים ואדיגים אנו חייבים לראות מה אנחנו מלמדים את ילדינו.

גילאי הילדוּת הם כל כך חשובים שהם מעצבים את עתידו של הילד. מה אנחנו מצפים מילד שיהיה בעתיד כאשר הוא חונך לעשות חטאים ודברים אסורים ואינם הולמים?! איך נוכל להגיד לילד שהלך במשך שנים לחוגי זומבה וכדומה לא לרקוד אחר כך במועדון ריקודי זומבה?! למה היה מותר לו לרקוד ולהזיז את העכוז לצלילי המוזיקה, בנים ובנות ביחד כשהיו ילדים, ועכשיו פתאום דבר זה אסור?! זהו פגם בחינוך, ויוצר בלבול אצל הילד!

אנו צריכים לחזור לשורשינו ולהניח דרך חינוכית נכונה לעתיד ילדינו, שתעצב אותם בדרך נכונה ומתאימה לערכים שלנו, ולא בדרכים של המערב ושל תרבויות שונות מאיתנו.

נשמח, ומן הראוי, שהגופים הציבוריים האחראים, כמו המתנ"ס או המועצה, ייקחו תמיד בחשבון איזה חוגים מתאימים לנו כמוסלמים ואדיגים, ולא לאפשר לכל חוג כזה או אחר שלא הולם להיפתח ולהתקיים בכפר.

אללאהו אעלם.

(נורדין שובש)

כללי
כללי

1 תגובה

אסלאמו עליכום,
קשה לי להבין למה ללכת לזומבה זה חטא? אם אני בתור אישה הלכתי לחוג זומבה כשמטרתי הייתה לעשות ספורט, מה שבריא מאוד לגוף, בדרך מהנה אשר לא פוגעת באף אחד, שזה דרך ריקוד, ורק בקרב נשים אחרות בלי גברים, אינני מצליחה להבין למה זה חטא.
אני כן מבינה ומסכימה עם זה ששליחת הילדה או הילד לחוג ריקוד שמערבב בין שני המינים זה חינוך פגום, אך לא מבינה למה זה חטא בשביל המבוגרים או הילדים להשתתף בחוג ספורט כמו זומבה שמטרתו זה לעשות ספורט ובמקביל להעלות את מצב הרוח.
תודה.

הוסיפי תגובה