טקס שונה לעושה זינה?

טקס שונה לעושה זינה?

28.09.16 - 13:03 מאת: אדיגה ביסמן

צפיות

שאלה: 

האם אישה או גבר שעשה זינה (הסתובב עם המין השני בלי נישואין) ומת או נרצח (לצערנו קורה במגזר הערבי) אז טקס ההשכבה צריך להיות שונה? האם לא שוטפים את הגופה? הבנתי שבמגזר הערבי אישה שנרצחת על כבוד המשפחה לא עושים לה לוויה ולא שוטפים את הגופה. זה מה שהדת אומרת?

תשובה: 

* להתסובב עם המין השני בלי נישואים הוא חטא גדול אבל לא נחשב לזינה. הזינה היא כשגבר ואישה לא נשואים שוכבים (קיום יחסי מין מלאים הכוללים חדירה).
* הריגה מתוך כבוד משפחה הוא מנהג רע מאוד וחטא חמור ביותר, כי לא כל זינה עונשו באסלאם הוא גזר דין מוות, ואין לאף אחד זכות ליטול חיים של מישהו אחר, אפילו עונש שהוא גזר דין מוות באסלאם נעשה אך ורק באופן חוקי לפי בתי המשפט.
* אפילו אם רואים שמישהו או מישהי שכבו ואין לנו ארבעה עדים אסור לדבר על זה שהם קיימו יחסי מין.
* מי שעשה זינה ומת או נרצח, קודם כל קשה מאוד להוכיח שעשו זינה, כי כמו שאמרנו צריכים ארבעה עדים, ומה הסיכויים שארבעה אנשים יראו גבר ואישה מקיימים יחסי מין?! ולא מספיק שיראו שהם ערומים וביחד, בכדי שהעדות תתקבל ארבעתם חייבים לראות את ההחדרה עצמה! ואיפה יש מצב כזה שהם רואים?! אז להאשים מישהו שהוא עושה זינה או מישהי זה דבר חמור ביותר ושנית דבר קשה להוכיח! אז מי שנרצח עקב דבר כזה יעבור לוויה רגילה כי אף אחד לא יודע אם באמת הוא עשה זינה או לא. אפילו מי שעשה זינה והודה שעשה זינה גם יעבור שטיפה ולוויה רגילה, כי בעלי החטאים הגדולים באסלאם לא נהפכים להיות כופרים, אלא הם חוטאים ואף אחד לא יודע איך אללה יתנהג איתם ביום הדין, או שאללה יבחר לסלוח ולמחול להם או שיעניש אותם.

אללאהו אעלם

(נורדין שובש)

משפחה ויחסים

הוסיפי תגובה