סמי הכבאי ביזה את האסלאם?

סמי הכבאי ביזה את האסלאם?

27.07.16 - 21:28 מאת: הארון תחאוכו

צפיות

סדרת הילדים המצויירת "סמי הכבאי" מעוררת סערה ברשת בעקבות קטע באחד הפרקים, שבו נראית אחת הדמויות נופלת ומעיפה באוויר דף מהקוראן. בקטע בתכנית הילדים נראה אחד הכבאים - אלוויס - מחליק על ערימת דפים, וברגע שהם עפו נראה לרגע דף ובו 14 פסוקים מתוך הספר הקדוש למוסלמים, כך דווח בוואלה!

הכבאי נראה דורך על דף ואז מחליק, ולפי הסרטון לא ברור דיו אם הוא דרך על דף הקוראן. 

אימאם כפר קמא, שייח' נורדין שובש, אמר: "ביזוי הקוראן הקדוש למוסלמים וביזוי הנביא מוחמד - עליו התפילה והשלום - וכל דבר קדוש למוסלמים הינו עבירה חמורה ביותר! לא נראה לנו שאפשר בטעות להכניס דף שלם של קוראן לתוך קטע של פרק מהסדרה, ולאחר מכן לפרסם הודעת התנצלות. יש הרבה תחליפים של סדרות מצויירות מאשר הסדרה הזאת כדי לתת לילדים שלנו לצפות".

"אין לי מושג מה עבר במוחם של המפיקים כשהם סברו שמדובר ברעיון טוב", כתב בעמוד הטוויטר שלו מקדאד ורסי, עוזר מזכ"ל המועצה המוסלמית בבריטניה, שהוסיף כי מדובר בפסוקים 26-13 של סורת אל-מלכ.

הפרק שודר לראשונה באוקטובר 2014, אולם רק לאחרונה התגלתה "הטעות". מאטל, חברת ההפקה של התכנית שהופקה במקור בידי רשת BBC הבריטית, התנצלה ומסרה כי "לא נראה שהדבר נעשה במכוון". "מדובר במקרה מצער שבו מישהו מחברת ההפקה חשב שהוא מכניס לתכנית טקסט רנדומלי, אין לנו סיבה להאמין כי הדבר נעשה בזדון", אמרה דוברת החברה וציינה כי הקטע היה אמור לסמל טקסט בלתי-קריא. הדוברת הדגישה כי מאטל לא תעבוד יותר עם הסטודיו לאנימציה האחראי על איור הפרק, והפרק עצמו הוסר מהאתר של ערוץ 5 המשדר באינטרנט את התכנית.

הנה שני קטעים של הפרק המדובר:

הוסיפי תגובה